Peste 10.000 de locuinte, in 84 de ansambluri, case inteligente si discounturi intre 2.000 si 10.000 de euro la Targul Imobiliarium
Data publicarii: 13-10-2017 | EconomieDezvoltatorii imobiliari vin, in perioada 13-15 octombrie, la targul Imobiliarium, cu o oferta de 10.000 de locuinte, in 84 de ansambluri rezidentiale, informeaza organizatorii evenimentului, printr-un comunicat remis AGERPRES.
Tema celei de-a doua ediții Imobiliarium, un eveniment marca Universum Events, va fi "Cum arată profilul cumpărătorului de real-estate în 2017". Sunt așteptați peste 7.000 de vizitatori, care vor avea și posibilitatea de "a intra" în casele și apartamentele din ofertele tuturor expozanților cu ajutorul ochelarilor de Realitate Virtuală (VR).
Târgul reunește pentru prima dată toate tipurile de case inteligente existente în România.
Expozanții prezenți în premieră la un astfel de eveniment imobiliar, dar și noi ansambluri lansate de dezvoltatorii obișnuiți cu evenimentele din industrie au anunțat că vor oferi vizitatorilor Imobiliarium din acest weekend locuințe și proiecte inedite la prețuri promoționale. Discounturile anunțate vor fi între 2.000 și 10.000 euro.
Târgul Imobiliarium are și o agendă de conferințe și workshopuri atractive și utile nu doar pentru cei care plănuiesc să-și cumpere o casă în acest an, ci și pentru cei care vor dori să devină proprietari în viitor. Accesul la sesiuni este gratuit pentru toți vizitatorii care se înregistrează online, pe www.imobiliairum.ro. Vizitatorii pot afla, printre altele, despre cum să se ferească de capcanele din contractele de vânzare-cumpărare sau cum să își amenajeze locuința de la zero.
Deschiderea oficială a Târgului Imobiliarium are loc vineri, de la ora 15:00, în spațiul amenajat din parcarea Băneasa Shopping City. Intrarea este gratuită doar pentru persoanele care se înregistrează pe www.imobiliarium.ro, până vineri, la ora 16:00. În perioada evenimentului, 13-15 octombrie, vizitatorii care nu dețin codul primit online vor plăti o taxă de 10 lei.
Sursa: Agerpress
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- NETOPIA Payments a obtinut autorizatia BNR de institutie de plata
- Coletele extra-UE sub 150 de euro se scumpesc din iulie: taxa vamala de trei euro pe articol, adaugata la taxa logistica
- Transformarile din industria auto ridica noi provocari de preturi de transfer pentru grupurile multinationale
- CEC Bank finanteaza investitiile verzi si digitale ale IMM-urilor din productie prin Programul SME Eco-Tech
- Emilia Dumitrescu preia conducerea Deloitte Technology Delivery Center din Romania
- Cheltuielile de marketing digital, sub lupa fiscului: companiile trebuie sa justifice colaborarile cu influencerii
- Platformele cripto fara autorizatie MiCA nu vor mai putea opera in Romania de la 1 iulie 2026
- Legea 239/2025 inaspreste conditiile pentru plata dividendelor si restituirea imprumuturilor catre actionari
- Foundever isi dubleaza spatiul de birouri din Bucuresti la 3.500 mp in cladirea Campus 6.3
- UE pregateste noi reguli pentru mobilitatea fortei de munca: companiile au timp limitat de adaptare
- AFI Europe cumpara sase centre comerciale MAS din Romania, intr-o tranzactie de peste 280 de milioane de euro
- Romania si dubla provocare a securitatii: investitii in aparare si rezilienta cibernetica
- Hankook raporteaza pentru Q1 2026 vanzari de aproximativ 3 miliarde EUR si un profit operational de aproximativ 295 mil EUR
- Studiu Deloitte: economia mondiala pierde anual peste 25 de trilioane de euro, aproape o treime din PIB-ul global, din cauza utilizarii ineficiente a resurselor
- Colliers a consiliat AFI Europe in achizitia unui portofoliu de sase centre comerciale regionale din Romania de la MAS, in cea mai mare tranzactie de retail din istoria pietei locale