Forbes: Top 20 al celor mai tineri milionari
Data publicarii: 06-12-2007 | InternationalRevista Forbes a realizat un top 20 al celor mai tineri milionari cu virste sub 25 de ani. Primele 4 locuri nu au fost ocupate nici de personaje din lumea cinematografiei si nici din cea a afacerilor, ci din sport.
Pe primul loc al celor mai bogati tineri sub 25 de ani, cu 27 de milioane de dolari castigati in ultimul an, s-a clasat vedeta NBA LeBron James, urmat la 3 milioane distanta de starul din Liga americana de fotbal, Reggie Bush.
Urmatoarele doua pozitii au fost ocupate de sportive, Maria Sharapova cu 23 de milioane si jucatoarea de golf Michelle Wie cu 19.
In topul Forbes mai apar surorile actrite Olsen, care in ultimul an au castigat cate 17 milioane de dolari fiecare si Daniel Radcliffe, interpretul vrajitorului Harry Potter.
Printre cei mai bogati la categoria sub 25 de ani se mai numara cantareata Avril Lavigne, actrita Keira Knightley si Lindsay Lohan.
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- TBI Bank urmează să fie achiziționată de Advent International
- Revolut a publicat raportul anual pentru 2024
- Încurajați de performanța în creștere a pieței hoteliere din București, investitorii vor construi circa 1.000 de camere de hotel noi până în 2027
- BT: Finantare pentru Simtel pentru finalizarea unui parc fotovoltaic in Giurgiu
- UNSICAR: Checklist de siguranță în vacanța de Paște
- Studiu EY România: Românii prioritizează calitatea și reducerile pentru Sărbătorile de Paște 2025
- #DreptulLaBanking: Protejează-ți datele financiare de Paște
- Studiu EY: Listările publice globale în T1 2025: între provocări și incertitudini
- Divizia de Property Management a Colliers preia administrarea cladirii de birouri Victoria Center
- Piața centrelor de date din România este în etapa gain momentum
- Salt Bank aniversează un an de la lansare cu un nou record: peste 500.000 de clienți
- Studiu EY: Companiile se vor confrunta cu schimbări majore ale politicilor fiscale și comerciale la nivel global
- Skanska a semnat vanzarea cladirii de birouri Equilibrium 1 catre fondul de investitii Gordiusz Private Equity
- EY-Parthenon a asistat acționarii Forza Rossa și British Motors în vânzarea dealerilor auto Ferrari și Aston Martin în România
- Colliers: Oferta redusă și creșterea chiriilor îngreunează accesul la spații moderne de birouri