Curs oficial BNR

29.08.2014
  • 1 EUR Variatie: 0.01184.4126 RON
  • 1 USD Variatie: 0.01613.3490 RON
  • 1 CHF Variatie: 0.00973.6583 RON
  • 1 GBP Variatie: 0.02565.5567 RON
  • 1 gr. aurVariatie: 0.41129999999998138.4389 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 31.08.2014

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Alpha Bank4.33504.47503.24523.4380
Banca Carpatica4.32004.44003.25003.4000
Banca Romaneasca4.38584.44283.32413.3811
Banca Transilvania4.35504.45503.29293.3932
Bancpost4.34904.46903.29803.4180
Bank Leumi4.37164.43423.31203.3765
BCR4.33304.47803.26403.4240
BRD SocGen4.33004.48003.27503.4120
Credit Agricole4.36004.45003.30003.3900
Credit Europe4.36004.44003.28003.4000
ING4.34334.46673.27973.3999
Libra Bank4.35004.47003.28503.4050
Millennium Bank4.34004.47003.26803.4180
MKB Romexterra Bank4.36504.45503.29073.4091
OTP Bank4.33504.47503.27263.4294
Piraeus Bank4.34004.46003.28003.4000
Raiffeisen Bank4.34004.47003.28003.4150
RIB4.38104.42903.31103.3710
Sanpaolo IMI Bank4.32804.46403.27703.3940
UniCredit Tiriac Bank4.34004.48003.27003.4200
Volksbank4.34504.46503.27753.4085

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: Banca Romaneasca: 4.3858 RON
- Euro Vanzare: RIB: 4.4290 RON
- Dolar Cumparare: Banca Romaneasca: 3.3241 RON
- Dolar Vanzare: RIB: 3.3710 RON
Sus