Curs oficial BNR

19.09.2014
  • 1 EUR Variatie: -0.00709999999999944.4027 RON
  • 1 USD Variatie: -0.00679999999999973.4182 RON
  • 1 CHF Variatie: -0.00240000000000023.6481 RON
  • 1 GBP Variatie: 0.01945.6067 RON
  • 1 gr. aurVariatie: -0.27170000000001134.3621 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 19.09.2014

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Alpha Bank4.33004.47003.32383.5226
Banca Carpatica4.32004.44003.33003.4800
Banca Romaneasca4.37704.43403.39803.4550
Banca Transilvania4.35254.45253.36863.4712
Bancpost4.35104.47103.36903.4890
Bank Leumi4.34334.45423.37463.4783
BCR4.32704.47203.33803.4980
BRD SocGen4.33504.48503.34303.4840
Credit Agricole4.36004.45003.37003.4600
Credit Europe4.38004.46003.37003.4900
ING4.33844.46163.35923.4824
Libra Bank4.35504.47503.36003.4800
Millennium Bank4.34204.47203.33803.4880
MKB Romexterra Bank4.33504.46503.32283.5239
OTP Bank4.34004.48003.34203.5013
Piraeus Bank4.34004.45003.37003.4800
Raiffeisen Bank4.34004.47003.35003.4850
RIB4.37504.42503.39003.4540
Sanpaolo IMI Bank4.33004.46603.34703.4660
UniCredit Tiriac Bank4.33004.47003.34003.4900
Volksbank4.35004.47003.34983.4827

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: Credit Europe: 4.3800 RON
- Euro Vanzare: RIB: 4.4250 RON
- Dolar Cumparare: Banca Romaneasca: 3.3980 RON
- Dolar Vanzare: RIB: 3.4540 RON
Sus