Curs oficial BNR

17.08.2017
  • 1 EUR. Variatie: 0.00794.5816 RON
  • 1 USD Variatie: 0.01113.9104 RON
  • 1 CHF Variatie: 0.0354.0432 RON
  • 1 GBP Variatie: 0.01095.0369 RON
  • 1 gr. aurVariatie: 2.3491161.6232 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 18.08.2017

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Akcenta4.56944.59503.89013.9252
Alpha Bank4.55904.60903.87223.9445
Banca Feroviara4.55554.59553.84253.9725
Banca Romaneasca4.55084.61783.88113.9381
Banca Transilvania4.53304.63303.84543.9625
Bancpost4.52404.64403.84503.9650
Bank Leumi4.55114.62113.87113.9448
Bank Of Cyprus4.52104.64503.96504.1030
BCR4.51204.65703.82104.0010
BRD SocGen4.50604.66003.82303.9840
CEC4.54004.62003.85003.9500
Credit Europe4.55004.63003.85003.9700
GarantiBank4.54194.62193.87043.9465
IdeaBank4.56104.60603.87003.9460
ING4.51784.64603.83453.9751
Libra Bank4.52504.64503.84503.9650
OTP Bank4.51004.65003.81804.0020
PatriaBank4.55204.60403.85003.9500
Piraeus Bank4.53004.64003.85003.9600
ProCreditBank4.53904.62703.85203.9570
Raiffeisen Bank4.52004.64503.84603.9860
UniCredit4.52004.64003.82383.9799
Veneto Banca Romania4.53004.63003.81183.9943

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: IdeaBank: 4.5610 RON
- Euro Vanzare: Banca Feroviara: 4.5955 RON
- Dolar Cumparare: Bank Of Cyprus: 3.9650 RON
- Dolar Vanzare: Banca Romaneasca: 3.9381 RON
Pentru conversii online verificati si cursul Akcenta.
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
Sus
Cele mai citite stiri