Curs oficial BNR

30.01.2015
  • 1 EUR Variatie: -0.00269999999999994.4424 RON
  • 1 USD Variatie: -0.01783.9157 RON
  • 1 CHF Variatie: -0.0314.2438 RON
  • 1 GBP Variatie: -0.05275.9039 RON
  • 1 gr. aurVariatie: -2.1514159.2492 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 31.01.2015

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Alpha Bank4.37004.51003.80834.0459
Banca Carpatica4.42204.45203.87003.9700
Banca Romaneasca4.40534.47233.90043.9574
Banca Transilvania4.39004.49003.87013.9880
Bancpost4.38404.50403.87103.9910
Bank Leumi4.47034.53493.74383.8133
BCR4.36904.51403.83804.0180
BRD SocGen4.36304.51303.83203.9960
Credit Agricole4.40004.49003.87003.9600
Credit Europe4.40004.48003.85003.9700
ING4.37294.49713.85303.9942
Libra Bank4.38504.50503.86003.9800
Millennium Bank4.37504.50503.84103.9910
MKB Romexterra Bank4.39504.48503.85563.9851
OTP Bank4.37004.51003.84014.0148
Piraeus Bank4.38004.49003.86003.9700
Raiffeisen Bank4.35004.49003.82003.9550
RIB4.42104.46903.88403.9630
Sanpaolo IMI Bank4.35904.49703.84603.9760
UniCredit Tiriac Bank4.37004.51003.83004.0000
Volksbank4.38504.50503.84843.9943

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: Bank Leumi: 4.4703 RON
- Euro Vanzare: Banca Carpatica: 4.4520 RON
- Dolar Cumparare: Banca Romaneasca: 3.9004 RON
- Dolar Vanzare: Bank Leumi: 3.8133 RON
Sus