Curs oficial BNR

31.08.2015
  • 1 EUR Variatie: 0.00194.4321 RON
  • 1 USD Variatie: 0.0243.9511 RON
  • 1 CHF Variatie: 0.02024.1015 RON
  • 1 GBP Variatie: 0.03836.0855 RON
  • 1 gr. aurVariatie: 0.061142.2425 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 1.09.2015

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Alpha Bank4.36004.50003.83244.0726
Banca Carpatica4.38874.43603.91124.0100
Banca Romaneasca4.40054.46753.92873.9857
Banca Transilvania4.37854.47853.89024.0087
Bancpost4.36904.48903.88804.0080
Bank Leumi4.39844.46563.90623.9891
BCR4.35304.49803.84804.0280
BRD SocGen4.35004.50003.85104.0160
CEC4.39004.45003.86004.0000
Credit Agricole4.39004.48003.91004.0000
Credit Europe4.38004.46003.87003.9900
ING4.36804.49203.88164.0238
Libra Bank4.37004.49003.89004.0100
Millennium Bank4.35904.48903.86104.0110
MKB Romexterra Bank4.39004.48003.89064.0209
OTP Bank4.35004.49003.83804.0220
Piraeus Bank4.38004.49003.90004.0100
Raiffeisen Bank4.36004.50003.85003.9850
Sanpaolo IMI Bank4.34704.49703.86504.0040
Volksbank4.36504.48503.86134.0080

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: Banca Romaneasca: 4.4005 RON
- Euro Vanzare: Banca Carpatica: 4.4360 RON
- Dolar Cumparare: Banca Romaneasca: 3.9287 RON
- Dolar Vanzare: Raiffeisen Bank: 3.9850 RON
Sus