Curs oficial BNR

19.12.2014
  • 1 EUR Variatie: 0.00449999999999934.4750 RON
  • 1 USD Variatie: 0.02243.6474 RON
  • 1 CHF Variatie: 0.00383.7175 RON
  • 1 GBP Variatie: 0.0390999999999995.7112 RON
  • 1 gr. aurVariatie: -0.75500000000002140.3926 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 20.12.2014

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Alpha Bank4.40004.54003.53503.7479
Banca Carpatica4.45404.48403.59003.6900
Banca Romaneasca4.43654.50353.61413.6711
Banca Transilvania4.42504.52503.58823.6974
Bancpost4.42004.54003.59903.7190
Bank Leumi4.40524.53773.57673.7016
BCR4.40304.54803.56703.7270
BRD SocGen4.40004.55003.56803.7170
Credit Agricole4.43004.52003.60003.6900
Credit Europe4.44004.52003.58003.7000
ING4.41244.53773.58023.7114
Libra Bank4.42004.54003.58503.7050
Millennium Bank4.41104.54103.56903.7190
MKB Romexterra Bank4.44004.51003.58773.6947
OTP Bank4.40504.54503.57123.7363
Piraeus Bank4.42004.53003.59003.7000
Raiffeisen Bank4.41004.54003.57003.7050
RIB4.44504.49503.60703.6680
Sanpaolo IMI Bank4.39404.53203.57103.6940
UniCredit Tiriac Bank4.40004.54003.56003.7200
Volksbank4.42004.54003.57833.7161

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: Banca Carpatica: 4.4540 RON
- Euro Vanzare: Banca Carpatica: 4.4840 RON
- Dolar Cumparare: Banca Romaneasca: 3.6141 RON
- Dolar Vanzare: RIB: 3.6680 RON
Sus