Curs oficial BNR

3.08.2015
  • 1 EUR Variatie: -0.00294.4041 RON
  • 1 USD Variatie: -0.0034.0136 RON
  • 1 CHF Variatie: -0.02014.1532 RON
  • 1 GBP Variatie: 0.01426.2670 RON
  • 1 gr. aurVariatie: 1.3882141.0145 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 4.08.2015

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Alpha Bank4.33504.47503.90024.1477
Banca Carpatica4.36404.41403.97004.0700
Banca Romaneasca4.37254.43953.98414.0411
Banca Transilvania4.35654.45653.95344.0738
Bancpost4.35204.47203.96804.0880
Bank Leumi4.36874.44013.97724.0505
BCR4.33704.48203.92604.1060
BRD SocGen4.33004.48003.92804.0970
CEC4.37004.43003.94004.0800
Credit Agricole4.36004.45003.97004.0600
Credit Europe4.37004.45003.95004.0700
ING4.34334.46673.94934.0941
Libra Bank4.35004.47003.95504.0750
Millennium Bank4.34504.47503.94304.0930
MKB Romexterra Bank4.36504.45503.94974.0816
OTP Bank-0.07000.0700-0.09200.0920
Piraeus Bank4.35004.46003.96004.0700
Raiffeisen Bank4.34004.48003.93004.0650
Sanpaolo IMI Bank4.32204.47203.93204.0720
Volksbank4.35504.47503.94564.0950

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: Banca Romaneasca: 4.3725 RON
- Euro Vanzare: OTP Bank: 0.0700 RON
- Dolar Cumparare: Banca Romaneasca: 3.9841 RON
- Dolar Vanzare: OTP Bank: 0.0920 RON
Sus