Curs oficial BNR

20.10.2014
  • 1 EUR Variatie: -0.00329999999999944.4176 RON
  • 1 USD Variatie: 0.00930000000000013.4607 RON
  • 1 CHF Variatie: 0.000399999999999963.6618 RON
  • 1 GBP Variatie: 0.03165.5831 RON
  • 1 gr. aurVariatie: 0.7158138.1442 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 21.10.2014

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Alpha Bank4.34504.48503.35683.5576
Banca Carpatica4.37004.45003.41003.5100
Banca Romaneasca4.39334.45033.43233.4893
Bancpost4.35704.47703.41403.5340
Bank Leumi4.38044.44823.42633.4986
BCR4.34004.48503.38403.5440
BRD SocGen4.33804.48803.38903.5310
Credit Agricole4.37004.46003.41003.5000
Credit Europe4.38004.46003.40003.5200
ING4.35324.47683.39553.5199
Libra Bank4.36004.48003.40503.5250
Millennium Bank4.34904.47903.38503.5350
MKB Romexterra Bank4.37004.46003.40063.5211
OTP Bank4.34004.48003.38263.5426
Piraeus Bank4.36004.47003.40003.5100
Raiffeisen Bank4.35004.48003.39003.5250
RIB4.39104.43903.43203.4920
Sanpaolo IMI Bank4.33704.47203.39403.5120
UniCredit Tiriac Bank4.34004.48003.38003.5300
Volksbank4.36004.48003.39853.5325

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: Banca Romaneasca: 4.3933 RON
- Euro Vanzare: RIB: 4.4390 RON
- Dolar Cumparare: Banca Romaneasca: 3.4323 RON
- Dolar Vanzare: Banca Romaneasca: 3.4893 RON
Sus