Curs oficial BNR

23.10.2014
  • 1 EUR Variatie: 0.00700000000000064.4236 RON
  • 1 USD Variatie: 0.01363.4929 RON
  • 1 CHF Variatie: 0.00430000000000023.6654 RON
  • 1 GBP Variatie: 0.00950000000000015.5917 RON
  • 1 gr. aurVariatie: -0.084100000000007139.3683 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 23.10.2014

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Alpha Bank4.35504.49503.39383.5971
Banca Carpatica4.38004.46003.45003.5500
Banca Romaneasca4.39894.45593.47243.5294
Bancpost4.36604.48603.45203.5720
Bank Leumi4.39664.45953.46553.5383
BCR4.35004.49503.41703.5770
BRD SocGen4.34804.49803.42703.5710
Credit Agricole4.38004.47003.45003.5400
Credit Europe4.39004.47003.44003.5600
ING4.36314.48703.43573.5617
Libra Bank4.37004.49003.44503.5650
Millennium Bank4.35804.48803.42403.5740
MKB Romexterra Bank4.38004.47003.43873.5599
OTP Bank4.35004.49003.42153.5828
Piraeus Bank4.37004.48003.44003.5500
Raiffeisen Bank4.36004.49003.43003.5650
RIB4.40104.44903.46403.5240
Sanpaolo IMI Bank4.34504.48203.42903.5500
UniCredit Tiriac Bank4.35004.49003.41003.5700
Volksbank4.37004.48003.43573.5627

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: RIB: 4.4010 RON
- Euro Vanzare: RIB: 4.4490 RON
- Dolar Cumparare: Banca Romaneasca: 3.4724 RON
- Dolar Vanzare: RIB: 3.5240 RON
Sus