Curs oficial BNR

2.07.2015
  • 1 EUR Variatie: 0.00640000000000024.4749 RON
  • 1 USD Variatie: 0.02374.0394 RON
  • 1 CHF Variatie: -0.02514.2547 RON
  • 1 GBP Variatie: 0.01966.3062 RON
  • 1 gr. aurVariatie: -0.074099999999987151.2432 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 3.07.2015

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Alpha Bank4.36504.58503.95084.1359
Banca Carpatica4.42004.49003.98004.0800
Banca Romaneasca4.43604.50304.00564.0626
Banca Transilvania4.42504.52503.97274.0937
Bancpost4.42204.54204.00004.1200
BCR4.40304.54803.95004.1300
BRD SocGen4.40204.55203.96104.1290
Credit Agricole4.43004.52004.00004.0900
Credit Europe4.44004.52003.98004.1000
ING4.41734.54273.96554.1109
Libra Bank4.41504.53503.98004.1000
Millennium Bank4.41004.54003.96704.1170
MKB Romexterra Bank4.43004.52003.97634.1076
OTP Bank4.40004.54003.93804.1220
Piraeus Bank4.42004.53003.98004.1000
Raiffeisen Bank4.41004.55003.96004.0950
Sanpaolo IMI Bank4.38704.53703.94204.0820
Volksbank4.41504.53503.96924.1177

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: Credit Europe: 4.4400 RON
- Euro Vanzare: Banca Carpatica: 4.4900 RON
- Dolar Cumparare: Banca Romaneasca: 4.0056 RON
- Dolar Vanzare: Banca Romaneasca: 4.0626 RON
Sus