Curs oficial BNR

27.05.2015
  • 1 EUR Variatie: -0.0184.4450 RON
  • 1 USD Variatie: -0.01424.0782 RON
  • 1 CHF Variatie: -0.01954.2995 RON
  • 1 GBP Variatie: -0.0257999999999996.2743 RON
  • 1 gr. aurVariatie: -1.7044155.4967 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 28.05.2015

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Alpha Bank4.42504.46504.03874.1073
Banca Carpatica4.41004.45404.01004.1100
Banca Romaneasca4.40694.47394.04014.0971
Banca Transilvania4.39454.49454.01074.1328
Bancpost4.38804.50804.02404.1440
BCR4.37204.51703.97604.1560
BRD SocGen4.37004.52003.98404.1540
Credit Agricole4.40004.49004.02004.1100
Credit Europe4.41004.49004.01004.1300
ING4.38284.50723.99154.1379
Libra Bank4.38504.50504.01004.1300
Millennium Bank4.37904.50903.99404.1440
MKB Romexterra Bank4.40004.49003.99754.1298
OTP Bank4.37004.51003.96804.1520
Piraeus Bank4.39004.50004.01004.1200
Raiffeisen Bank4.37004.51003.98004.1150
Sanpaolo IMI Bank4.35904.49703.98404.1280
Volksbank4.39004.51003.99994.1498

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: Alpha Bank: 4.4250 RON
- Euro Vanzare: Banca Carpatica: 4.4540 RON
- Dolar Cumparare: Banca Romaneasca: 4.0401 RON
- Dolar Vanzare: Banca Romaneasca: 4.0971 RON
Sus