Curs oficial BNR

23.02.2017
  • 1 EUR Variatie: -0.00274.5190 RON
  • 1 USD Variatie: -0.0214.2856 RON
  • 1 CHF Variatie: -0.00854.2434 RON
  • 1 GBP Variatie: -0.02065.3429 RON
  • 1 gr. aurVariatie: -0.7794170.5593 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 23.02.2017

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Akcenta4.50634.53174.25184.2903
Alpha Bank4.45004.59004.14854.4117
Banca Carpatica4.48214.53604.23374.3300
Banca Feroviara4.50104.53004.21474.3447
Banca Romaneasca4.49064.55764.24614.3031
Banca Transilvania4.46854.56854.20654.3347
Bancpost4.46904.56904.23004.3300
Bank Leumi4.48104.55444.23854.3226
Bank Of Cyprus4.45604.57804.20404.3510
BCR4.44504.59004.19104.3710
BRD SocGen4.44104.59304.18904.3660
CEC4.47004.55004.23004.3300
Credit Agricole4.47004.56004.23004.3200
Credit Europe4.48004.56004.22004.3400
GarantiBank4.47854.55854.23604.3203
IdeaBank4.49604.54104.24404.3240
ING4.45674.58334.19294.3467
Intesa Sanpaolo Bank4.43404.57804.20604.3400
Libra Bank4.46004.58004.22504.3450
OTP Bank4.44004.58004.18804.3720
PatriaBank4.47504.56504.21834.3537
Piraeus Bank4.47004.58004.23004.3400
ProCreditBank4.47304.56104.23004.3330
Raiffeisen Bank4.45004.57504.21104.3510
UniCredit4.46004.58004.19654.3678
Veneto Banca Romania4.46504.56504.18814.3688

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: Banca Feroviara: 4.5010 RON
- Euro Vanzare: Banca Feroviara: 4.5300 RON
- Dolar Cumparare: Banca Romaneasca: 4.2461 RON
- Dolar Vanzare: Banca Romaneasca: 4.3031 RON
Pentru conversii online verificati si cursul Akcenta.
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
Sus
Cele mai citite stiri