Curs oficial BNR

17.01.2017
  • 1 EUR Variatie: -0.00164.5048 RON
  • 1 USD Variatie: -0.03344.2225 RON
  • 1 CHF Variatie: 0.00094.2040 RON
  • 1 GBP Variatie: -0.00155.1287 RON
  • 1 gr. aurVariatie: 0.6238165.1346 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 17.01.2017

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Akcenta4.48914.51434.19104.2289
Alpha Bank4.43004.57004.08444.3434
Banca Carpatica4.46674.51404.16674.2600
Banca Feroviara4.48204.50704.15874.2887
Banca Romaneasca4.46694.53394.18074.2377
Banca Transilvania4.45204.55204.14734.2736
Bancpost4.45204.55204.15804.2580
Bank Leumi4.46684.53804.18294.2713
Bank Of Cyprus4.44004.56204.15304.2990
BCR4.43004.57504.11904.2990
BRD SocGen4.42604.57804.12104.2940
CEC4.46004.54004.16004.2600
Credit Agricole4.46004.55004.16004.2500
Credit Europe4.46004.55004.16004.2800
GarantiBank4.46124.54124.16874.2519
IdeaBank4.47904.52404.17404.2540
ING4.43954.56554.13834.2901
Intesa Sanpaolo Bank4.42104.56304.13704.2690
Libra Bank4.44504.56504.15004.2700
OTP Bank4.43004.57004.11804.3020
PatriaBank4.43004.56004.12714.3497
Piraeus Bank4.45004.56004.15004.2600
ProCreditBank4.45804.54504.15804.2640
Raiffeisen Bank4.43504.56004.14504.2850
UniCredit4.44004.56004.14034.3093
Veneto Banca Romania4.45004.55004.13914.3165

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: Banca Feroviara: 4.4820 RON
- Euro Vanzare: Banca Feroviara: 4.5070 RON
- Dolar Cumparare: Bank Leumi: 4.1829 RON
- Dolar Vanzare: Banca Romaneasca: 4.2377 RON
Pentru conversii online verificati si cursul Akcenta.
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
Sus
Cele mai citite stiri