Curs oficial BNR

27.07.2016
  • 1 EUR Variatie: 0.00544.4687 RON
  • 1 USD Variatie: 0.01174.0634 RON
  • 1 CHF Variatie: -0.02634.0890 RON
  • 1 GBP Variatie: 0.00655.3215 RON
  • 1 gr. aurVariatie: 0.2178172.5364 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 28.07.2016

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Akcenta4.45294.47974.04194.0784
Alpha Bank4.39504.53503.94074.1886
Banca Carpatica4.42254.48004.01734.1100
Banca Feroviara4.45304.47803.99634.1263
Banca Romaneasca4.43234.49934.03454.0915
Banca Transilvania4.41604.51604.00244.1243
Bancpost4.41104.53104.01604.1360
Bank Leumi4.43134.50224.02214.1034
Bank Of Cyprus4.40504.52603.99204.1310
BCR4.39304.53803.97404.1540
BRD SocGen4.39004.54003.97504.1430
CEC4.42004.50004.01004.1100
Credit Agricole4.42004.51004.02004.1100
Credit Europe4.43004.51004.00004.1200
GarantiBank4.42624.50624.02014.1010
IdeaBank4.44504.49004.02704.0980
ING4.40374.52873.98754.1337
Intesa Sanpaolo Bank4.34704.51703.95204.1130
Libra Bank4.41004.53004.00504.1250
OTP Bank4.39004.53003.96804.1520
PatriaBank4.42004.51003.99564.1274
Piraeus Bank4.41004.52004.01004.1200
ProCreditBank4.41404.51803.99004.1350
Raiffeisen Bank4.40504.52503.99504.1200
UniCredit4.41004.53003.98404.1466
Veneto Banca Romania4.41004.51003.95634.1606

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: Banca Feroviara: 4.4530 RON
- Euro Vanzare: Banca Feroviara: 4.4780 RON
- Dolar Cumparare: Banca Romaneasca: 4.0345 RON
- Dolar Vanzare: Banca Romaneasca: 4.0915 RON
Pentru conversii online verificati si cursul Akcenta.
Sus