Curs oficial BNR

30.05.2016
  • 1 EUR Variatie: -0.00354.5039 RON
  • 1 USD Variatie: 0.01344.0452 RON
  • 1 CHF Variatie: 0.00464.0743 RON
  • 1 GBP Variatie: -0.01125.9021 RON
  • 1 gr. aurVariatie: -1.279156.7753 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 30.05.2016

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Alpha Bank4.43504.57503.92504.1695
Banca Carpatica4.46074.51004.00514.0900
Banca Romaneasca4.46854.53554.01354.0705
Banca Transilvania4.45254.55253.98134.1026
Bancpost4.45004.57004.01204.1320
Bank Leumi4.47084.53904.01244.0970
BCR4.43204.57703.95404.1340
BRD SocGen4.43004.58003.97104.1390
CEC4.46004.54004.00004.1000
Credit Agricole4.46004.55004.01004.1000
Credit Europe4.47004.55004.00004.1200
ING4.44044.56643.96974.1153
Libra Bank4.45004.57003.99004.1100
MKB Romexterra Bank4.46004.55003.99054.1215
OTP Bank4.43004.57003.94804.1320
Piraeus Bank4.45004.56004.00004.1100
Raiffeisen Bank4.44504.56503.98504.1100
Sanpaolo IMI Bank4.42104.56303.98204.1130

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: Bank Leumi: 4.4708 RON
- Euro Vanzare: Banca Carpatica: 4.5100 RON
- Dolar Cumparare: Banca Romaneasca: 4.0135 RON
- Dolar Vanzare: Banca Romaneasca: 4.0705 RON
Sus