Curs oficial BNR

2.09.2014
  • 1 EUR Variatie: 0.00654.4054 RON
  • 1 USD Variatie: 0.01093.3594 RON
  • 1 CHF Variatie: 0.00280000000000013.6479 RON
  • 1 GBP Variatie: -0.01295.5529 RON
  • 1 gr. aurVariatie: -0.49339999999998138.0131 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 2.09.2014

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Alpha Bank4.39004.43003.33523.3913
Banca Carpatica4.35004.43003.30003.4000
Banca Romaneasca4.38104.43803.33313.3901
Banca Transilvania4.35504.45503.30853.4093
Bancpost4.34004.46003.30503.4250
Bank Leumi4.37294.43543.32763.3926
BCR4.33304.47803.27903.4390
BRD SocGen4.32004.47003.28003.4180
Credit Agricole4.35004.44003.30003.3900
Credit Europe4.36004.44003.29003.4100
ING4.33844.46163.29353.4143
Libra Bank4.35004.47003.30003.4200
Millennium Bank4.33004.46003.27403.4240
MKB Romexterra Bank4.36004.45003.30013.4187
OTP Bank4.33504.47503.27263.4294
Piraeus Bank4.34004.45003.29003.4000
Raiffeisen Bank4.33004.46003.29003.4250
RIB4.38104.42903.33103.3900
Sanpaolo IMI Bank4.31704.45103.28403.3990
UniCredit Tiriac Bank4.33004.47003.28003.4300
Volksbank4.34004.46003.28783.4193

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: Alpha Bank: 4.3900 RON
- Euro Vanzare: RIB: 4.4290 RON
- Dolar Cumparare: Alpha Bank: 3.3352 RON
- Dolar Vanzare: Credit Agricole, RIB: 3.3900 RON
Sus