Curs oficial BNR

5.05.2016
  • 1 EUR Variatie: 0.01024.5021 RON
  • 1 USD Variatie: 0.02653.9366 RON
  • 1 CHF Variatie: 0.00044.0908 RON
  • 1 GBP Variatie: 0.04595.7068 RON
  • 1 gr. aurVariatie: 0.961161.5530 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 5.05.2016

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Alpha Bank4.47804.52803.89773.9718
Banca Carpatica4.46034.51403.90024.0000
Banca Romaneasca4.46704.53403.90403.9610
Banca Transilvania4.45254.55253.87543.9934
Bancpost4.44904.56903.87503.9950
Bank Leumi4.46904.53713.88253.9546
BCR4.43204.57703.83304.0130
BRD SocGen4.43004.58003.83904.0000
CEC4.46004.54003.87003.9700
Credit Agricole4.46004.55003.87003.9600
Credit Europe4.47004.55003.86003.9800
ING4.43964.56563.86774.0095
Libra Bank4.44504.56503.88004.0000
MKB Romexterra Bank4.46004.55003.85653.9848
OTP Bank4.43004.57003.82804.0120
Piraeus Bank4.45004.56003.88003.9900
Raiffeisen Bank4.45004.57003.85503.9800
Sanpaolo IMI Bank4.41404.55703.86103.9920

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: Alpha Bank: 4.4780 RON
- Euro Vanzare: Banca Carpatica: 4.5140 RON
- Dolar Cumparare: Banca Romaneasca: 3.9040 RON
- Dolar Vanzare: Bank Leumi: 3.9546 RON
Sus