Curs oficial BNR

5.03.2015
  • 1 EUR Variatie: -0.00879999999999994.4454 RON
  • 1 USD Variatie: 0.01874.0228 RON
  • 1 CHF Variatie: -0.00630000000000044.1532 RON
  • 1 GBP Variatie: -0.00540000000000076.1358 RON
  • 1 gr. aurVariatie: 0.17590000000001155.2201 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 5.03.2015

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Alpha Bank4.37504.51503.89584.1408
Banca Carpatica4.43004.46003.99004.0900
Banca Romaneasca4.40714.47414.00684.0638
Banca Transilvania4.39504.49503.96414.0848
Bancpost4.39704.51703.99104.1110
BCR4.37204.51703.94004.1200
BRD SocGen4.37604.52603.95004.1180
Credit Agricole4.40004.49003.96004.0500
Credit Europe4.41004.49003.97004.0900
ING4.38284.50723.95584.1008
Libra Bank4.39504.51503.98004.1000
Millennium Bank4.38704.51703.96104.1110
MKB Romexterra Bank4.40504.49503.96234.0938
OTP Bank4.37004.51003.93084.1081
Piraeus Bank4.39004.50003.98004.0900
Raiffeisen Bank4.38004.52003.95004.0850
RIB4.42104.46904.00004.0700
Sanpaolo IMI Bank4.36904.50703.95004.0820
UniCredit Tiriac Bank4.38004.52003.94004.1200
Volksbank4.39504.51503.96334.1120

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: Banca Carpatica: 4.4300 RON
- Euro Vanzare: Banca Carpatica: 4.4600 RON
- Dolar Cumparare: Banca Romaneasca: 4.0068 RON
- Dolar Vanzare: Credit Agricole: 4.0500 RON
Sus