Curs oficial BNR

26.05.2017
  • 1 EUR Variatie: 0.00774.5573 RON
  • 1 USD Variatie: 0.01084.0641 RON
  • 1 CHF Variatie: 0.0184.1860 RON
  • 1 GBP Variatie: -0.02285.2287 RON
  • 1 gr. aurVariatie: 1.6085165.4591 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 26.05.2017

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Akcenta4.54554.57114.05834.0950
Alpha Bank4.48504.62503.94724.1910
Banca Feroviara4.53504.56503.99824.1282
Banca Romaneasca4.52294.58994.04834.1053
Banca Transilvania4.50604.60604.01314.1353
Bancpost4.50204.60204.01304.1130
Bank Leumi4.51764.58714.02694.1071
Bank Of Cyprus4.48904.61303.99304.1330
BCR4.48504.63003.98704.1670
BRD SocGen4.47504.62903.98104.1480
CEC4.51004.59004.02754.1275
Credit Agricole4.51004.60004.02004.1100
Credit Europe4.52004.60004.01004.1300
GarantiBank4.51684.59684.03274.1124
IdeaBank4.53404.57904.03104.1110
ING4.49344.62104.00144.1480
Intesa Sanpaolo Bank4.46804.61303.99404.1230
Libra Bank4.49504.61504.00504.1250
OTP Bank4.49004.63003.96804.1520
PatriaBank4.52604.57204.01004.1100
Piraeus Bank4.50004.61004.01004.1200
ProCreditBank4.50804.59604.01204.1150
Raiffeisen Bank4.48504.61003.99804.1380
UniCredit4.49004.61003.98254.1450
Veneto Banca Romania4.50004.60003.96584.1653

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: Banca Feroviara: 4.5350 RON
- Euro Vanzare: Banca Feroviara: 4.5650 RON
- Dolar Cumparare: Banca Romaneasca: 4.0483 RON
- Dolar Vanzare: Banca Romaneasca: 4.1053 RON
Pentru conversii online verificati si cursul Akcenta.
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
Sus
Cele mai citite stiri