Curs oficial BNR

24.10.2014
  • 1 EUR Variatie: -0.00270000000000084.4209 RON
  • 1 USD Variatie: 0.00383.4967 RON
  • 1 CHF Variatie: -0.000900000000000123.6645 RON
  • 1 GBP Variatie: 0.0131999999999995.6049 RON
  • 1 gr. aurVariatie: -0.9691138.3992 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 25.10.2014

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Alpha Bank4.35004.49003.39093.5943
Banca Carpatica4.37004.45503.44003.5400
Banca Romaneasca4.39484.45183.46513.5221
Bancpost4.36404.48403.44703.5670
Bank Leumi4.36344.47983.41513.5613
BCR4.34704.49203.41703.5770
BRD SocGen4.34504.49503.42003.5630
Credit Agricole4.38004.47003.45003.5400
Credit Europe4.38004.46003.43003.5500
ING4.36314.48703.43173.5575
Libra Bank4.36504.48503.43503.5550
Millennium Bank4.35604.48603.41803.5680
MKB Romexterra Bank4.37504.46503.43203.5531
OTP Bank4.35004.49003.41603.5769
Piraeus Bank4.36004.47003.44003.5500
Raiffeisen Bank4.36004.49003.42003.5550
RIB4.39504.44503.46203.5220
Sanpaolo IMI Bank4.34004.47703.42403.5450
UniCredit Tiriac Bank4.35004.49003.41003.5700
Volksbank4.36004.48003.42503.5598

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: RIB: 4.3950 RON
- Euro Vanzare: RIB: 4.4450 RON
- Dolar Cumparare: Banca Romaneasca: 3.4651 RON
- Dolar Vanzare: RIB: 3.5220 RON
Sus