Curs oficial BNR

26.08.2016
  • 1 EUR Variatie: 0.00194.4568 RON
  • 1 USD Variatie: 0.00083.9458 RON
  • 1 CHF Variatie: -0.00614.0849 RON
  • 1 GBP Variatie: -0.00725.2093 RON
  • 1 gr. aurVariatie: 0.1212168.2311 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 27.08.2016

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Akcenta4.44474.47153.92733.9628
Alpha Bank4.38504.52503.82684.0651
Banca Carpatica4.40854.46803.89704.0000
Banca Feroviara4.43004.45503.87784.0078
Banca Romaneasca4.41804.48503.91753.9745
Banca Transilvania4.40804.50803.88944.0079
Bancpost4.39704.51703.89804.0180
Bank Leumi4.41594.48923.90483.9835
Bank Of Cyprus4.39104.51203.87404.0100
BCR4.38004.52503.85504.0350
BRD SocGen4.37704.52703.86204.0250
CEC4.41004.49003.90004.0000
Credit Agricole4.41004.50003.90003.9900
Credit Europe4.42004.50003.88004.0000
GarantiBank4.41884.49883.91103.9898
IdeaBank4.43604.48103.91403.9840
ING4.39214.51693.86834.0101
Intesa Sanpaolo Bank4.36904.51203.87104.0020
Libra Bank4.39504.51503.88504.0050
OTP Bank4.38004.52003.84804.0320
PatriaBank4.39504.50503.86164.0190
Piraeus Bank4.40004.51003.89004.0000
ProCreditBank4.39904.50203.87204.0150
Raiffeisen Bank4.39004.51003.87504.0000
UniCredit4.40004.52003.87244.0305
Veneto Banca Romania4.40004.50003.84554.0386

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: IdeaBank: 4.4360 RON
- Euro Vanzare: Banca Feroviara: 4.4550 RON
- Dolar Cumparare: Banca Romaneasca: 3.9175 RON
- Dolar Vanzare: Banca Romaneasca: 3.9745 RON
Pentru conversii online verificati si cursul Akcenta.
Sus