Curs oficial BNR

17.04.2015
  • 1 EUR Variatie: -0.00150000000000014.4110 RON
  • 1 USD Variatie: -0.06164.0777 RON
  • 1 CHF Variatie: -0.00480000000000044.2767 RON
  • 1 GBP Variatie: -0.01456.1315 RON
  • 1 gr. aurVariatie: -2.5165157.9599 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 18.04.2015

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Alpha Bank4.35004.49003.96274.2150
Banca Carpatica4.39804.42804.03004.1300
Banca Romaneasca4.38624.45324.06914.1261
Banca Transilvania4.36954.46954.03974.1628
Bancpost4.35304.47304.04604.1660
BCR4.34804.49304.02204.2020
BRD SocGen4.33204.48204.00404.1770
Credit Agricole4.36004.45004.05004.1400
Credit Europe4.37004.45004.03004.1500
ING4.35814.48194.03314.1809
Libra Bank4.35504.47504.02004.1400
Millennium Bank4.34404.47404.01704.1670
MKB Romexterra Bank4.37504.46504.03554.1690
OTP Bank4.33504.47504.00364.1843
Piraeus Bank4.36004.47004.05004.1600
Raiffeisen Bank4.34004.48004.01004.1450
RIB4.39504.44504.06304.1470
Sanpaolo IMI Bank4.33004.46604.00904.1530
UniCredit Tiriac Bank4.31644.52483.96564.2109
Volksbank4.35504.47504.04704.1991

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: Banca Carpatica: 4.3980 RON
- Euro Vanzare: Banca Carpatica: 4.4280 RON
- Dolar Cumparare: Banca Romaneasca: 4.0691 RON
- Dolar Vanzare: Banca Romaneasca: 4.1261 RON
Sus