Curs oficial BNR

9.02.2016
  • 1 EUR Variatie: 0.01444.4907 RON
  • 1 USD Variatie: -0.00144.0067 RON
  • 1 CHF Variatie: 0.04334.0867 RON
  • 1 GBP Variatie: 0.00515.8008 RON
  • 1 gr. aurVariatie: 1.6371153.0464 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 10.02.2016

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Alpha Bank4.42504.56503.88074.1218
Banca Carpatica4.44974.50803.96104.0600
Banca Romaneasca4.46204.52903.97374.0307
Banca Transilvania4.44254.54253.92804.0477
Bancpost4.43004.55003.95804.0780
Bank Leumi4.45654.51993.96804.0376
BCR4.42204.56703.90104.0810
BRD SocGen4.40704.55703.91604.0810
CEC4.45004.53003.95004.0500
Credit Agricole4.45004.54003.96004.0500
Credit Europe4.45004.54003.95004.0700
ING4.42864.55443.90534.0485
Libra Bank4.43004.55003.94504.0650
MKB Romexterra Bank4.45004.54003.91744.0471
OTP Bank4.42004.56003.93804.1220
Piraeus Bank4.44004.55003.92004.0300
Raiffeisen Bank4.44504.56503.93504.0600
Sanpaolo IMI Bank4.39604.54703.92204.0620

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: Banca Romaneasca: 4.4620 RON
- Euro Vanzare: Banca Carpatica: 4.5080 RON
- Dolar Cumparare: Banca Romaneasca: 3.9737 RON
- Dolar Vanzare: Piraeus Bank: 4.0300 RON
Sus