Curs oficial BNR

30.10.2014
  • 1 EUR Variatie: -0.00290000000000034.4197 RON
  • 1 USD Variatie: 0.03733.5094 RON
  • 1 CHF Variatie: -0.00193.6657 RON
  • 1 GBP Variatie: 0.01845.6145 RON
  • 1 gr. aurVariatie: -0.88290000000001136.1406 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 30.10.2014

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Alpha Bank4.34504.48503.40383.6084
Banca Carpatica4.38004.46003.45003.5500
Banca Romaneasca4.39234.44933.48503.5420
Bancpost4.36704.48703.46603.5860
Bank Leumi4.38624.45403.45913.5421
BCR4.34604.49103.43503.5950
BRD SocGen4.34604.49603.43703.5810
Credit Agricole4.38004.47003.46003.5500
Credit Europe4.38004.46003.45003.5700
ING4.35814.48193.44233.5685
Libra Bank4.36504.48503.45503.5750
Millennium Bank4.35804.48803.43603.5860
MKB Romexterra Bank4.37504.46503.44893.5703
OTP Bank4.34504.48503.42923.5912
Piraeus Bank4.36004.47003.45003.5600
Raiffeisen Bank4.36004.49003.44003.5750
RIB4.39504.44503.47403.5360
Sanpaolo IMI Bank4.34004.47703.44003.5610
UniCredit Tiriac Bank4.35004.49003.43003.5900
Volksbank4.36504.48503.44433.5796

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: RIB: 4.3950 RON
- Euro Vanzare: RIB: 4.4450 RON
- Dolar Cumparare: Banca Romaneasca: 3.4850 RON
- Dolar Vanzare: RIB: 3.5360 RON
Sus