Curs oficial BNR

8.12.2016
  • 1 EUR Variatie: 0.00134.5020 RON
  • 1 USD Variatie: -0.02584.1722 RON
  • 1 CHF Variatie: -0.00344.1514 RON
  • 1 GBP Variatie: 0.01495.2983 RON
  • 1 gr. aurVariatie: -0.4674157.7014 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 8.12.2016

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Akcenta4.49074.51594.20204.2399
Alpha Bank4.43004.57004.05714.3135
Banca Carpatica4.45854.51004.17014.2700
Banca Feroviara4.46604.50104.11434.2443
Banca Romaneasca4.47134.53834.19344.2504
Banca Transilvania4.45254.55254.16104.2877
Bancpost4.44304.56304.13204.2520
Bank Leumi4.46764.53584.17534.2709
Bank Of Cyprus4.43704.55904.10504.2490
BCR4.43004.57504.12304.3030
BRD SocGen4.42304.57504.09104.2630
CEC4.46004.54004.15004.2500
Credit Agricole4.45004.54004.13004.2200
Credit Europe4.46004.55004.12004.2400
GarantiBank4.46194.54194.17634.2597
IdeaBank4.48004.52504.13704.2070
ING4.43834.56434.14204.2938
Intesa Sanpaolo Bank4.40904.55204.09804.2340
Libra Bank4.44504.56504.16004.2800
OTP Bank4.43004.57004.13804.3220
PatriaBank4.45504.54504.11384.2474
Piraeus Bank4.45004.56004.16004.2700
ProCreditBank4.45404.54204.12504.2300
Raiffeisen Bank4.43504.55504.11504.2400
UniCredit4.44004.56004.09664.2638
Veneto Banca Romania4.44504.54504.09074.2644

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: IdeaBank: 4.4800 RON
- Euro Vanzare: Banca Feroviara: 4.5010 RON
- Dolar Cumparare: Banca Romaneasca: 4.1934 RON
- Dolar Vanzare: IdeaBank: 4.2070 RON
Pentru conversii online verificati si cursul Akcenta.
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
Sus
Cele mai citite stiri