Curs oficial BNR

24.11.2014
  • 1 EUR Variatie: -0.00654.4347 RON
  • 1 USD Variatie: 0.00613.5758 RON
  • 1 CHF Variatie: -0.00579999999999983.6877 RON
  • 1 GBP Variatie: -9.9999999999767E-55.5941 RON
  • 1 gr. aurVariatie: 0.6671137.5418 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 24.11.2014

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Alpha Bank4.36004.50003.46683.6759
Banca Carpatica4.39004.47603.53003.6300
Banca Romaneasca4.40654.46353.54353.6005
Banca Transilvania4.38754.48753.52583.6332
Bancpost4.38204.50203.53503.6550
Bank Leumi4.40324.47563.53733.6182
BCR4.35804.50303.49403.6540
BRD SocGen4.36504.51503.50703.6550
Credit Agricole4.39004.48003.53003.6200
Credit Europe4.40004.48003.52003.6400
ING4.36804.49203.50523.6336
Libra Bank4.38004.50003.52003.6400
Millennium Bank4.37404.50403.50603.6560
MKB Romexterra Bank4.38504.47503.50793.6304
OTP Bank4.36504.50503.50163.6648
Piraeus Bank4.38004.49003.52003.6300
Raiffeisen Bank4.37004.50003.50003.6350
RIB4.41104.45903.54203.6020
Sanpaolo IMI Bank4.35904.49403.50903.6300
UniCredit Tiriac Bank4.37004.51003.50003.6600
Volksbank4.38004.50003.51233.6490

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: RIB: 4.4110 RON
- Euro Vanzare: RIB: 4.4590 RON
- Dolar Cumparare: Banca Romaneasca: 3.5435 RON
- Dolar Vanzare: Banca Romaneasca: 3.6005 RON
Sus