Curs oficial BNR

28.11.2014
  • 1 EUR Variatie: 0.00479999999999954.4247 RON
  • 1 USD Variatie: 0.013.5533 RON
  • 1 CHF Variatie: 0.00319999999999963.6811 RON
  • 1 GBP Variatie: -0.00425.5751 RON
  • 1 gr. aurVariatie: -1.0469135.2576 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 28.11.2014

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Alpha Bank4.35504.49503.44173.6489
Banca Carpatica4.38004.45603.50003.6000
Banca Romaneasca4.40404.46103.51863.5756
Banca Transilvania4.37754.47753.49363.6000
Bancpost4.36504.48503.50503.6250
Bank Leumi4.38904.45183.51053.5847
BCR4.34704.49203.47403.6340
BRD SocGen4.34704.49703.47703.6240
Credit Agricole4.38004.47003.50003.5900
Credit Europe4.38004.46003.49003.6000
ING4.36804.49203.48393.6117
Libra Bank4.36504.48503.49503.6150
Millennium Bank4.35604.48603.47503.6250
MKB Romexterra Bank4.38504.45503.49483.6010
OTP Bank4.35004.49003.47373.6364
Piraeus Bank4.36004.47003.49003.6000
Raiffeisen Bank4.35004.48003.47003.6050
RIB4.40504.45503.52503.5870
Sanpaolo IMI Bank4.33804.47503.47903.6000
UniCredit Tiriac Bank4.35004.49003.47003.6300
Volksbank4.36504.48503.48563.6220

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: RIB: 4.4050 RON
- Euro Vanzare: Bank Leumi: 4.4518 RON
- Dolar Cumparare: RIB: 3.5250 RON
- Dolar Vanzare: Banca Romaneasca: 3.5756 RON
Sus