Curs oficial BNR

30.09.2016
  • 1 EUR Variatie: 0.0009000000000014.4523 RON
  • 1 USD Variatie: 0.01343.9822 RON
  • 1 CHF Variatie: 0.01674.1041 RON
  • 1 GBP Variatie: 0.00525.1627 RON
  • 1 gr. aurVariatie: 1.215169.8734 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 1.10.2016

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Akcenta4.44264.46763.96784.0037
Alpha Bank4.38504.52503.87354.1160
Banca Carpatica4.40964.46803.93944.0300
Banca Feroviara4.43304.45803.90724.0372
Banca Romaneasca4.42154.48853.95614.0131
Banca Transilvania4.40354.50353.92394.0434
Bancpost4.40004.52003.94204.0620
Bank Leumi4.43404.49873.95664.0278
Bank Of Cyprus4.39504.51603.90404.0400
BCR4.38504.53003.89904.0790
BRD SocGen4.38104.53103.89004.0530
CEC4.42004.50003.93004.0300
Credit Agricole4.41004.50003.93004.0200
Credit Europe4.42004.50003.91004.0300
GarantiBank4.41464.49463.94614.0257
IdeaBank4.43004.47603.94804.0180
ING4.39634.52113.92054.0643
Intesa Sanpaolo Bank4.34504.51703.88804.0500
Libra Bank4.40004.52003.93004.0500
OTP Bank4.38004.52003.89804.0820
PatriaBank4.41004.50003.90654.0368
Piraeus Bank4.40004.51003.94004.0500
ProCreditBank4.40204.50503.92104.0660
Raiffeisen Bank4.39504.51503.91904.0440
UniCredit4.39004.51003.90044.0596
Veneto Banca Romania4.40504.50503.87544.0719

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: Bank Leumi: 4.4340 RON
- Euro Vanzare: Banca Feroviara: 4.4580 RON
- Dolar Cumparare: Bank Leumi: 3.9566 RON
- Dolar Vanzare: Banca Romaneasca: 4.0131 RON
Pentru conversii online verificati si cursul Akcenta.
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
Sus
Cele mai citite stiri