Curs oficial BNR

18.04.2014
  • 1 EUR Variatie: -0.00774.4607 RON
  • 1 USD Variatie: 0.00483.2281 RON
  • 1 CHF Variatie: -0.01163.6578 RON
  • 1 GBP Variatie: -0.01035.4148 RON
  • 1 gr. aurVariatie: -0.232134.4481 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 21.04.2014

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Alpha Bank4.39004.53003.13693.3192
Banca Carpatica4.42004.50003.18003.2800
Banca Romaneasca4.43684.49383.20193.2589
Banca Transilvania4.41254.51253.18203.2789
Bancpost4.40604.52603.18503.3050
Bank Leumi4.40164.51413.16833.2865
BCR4.38704.53203.15003.3100
BRD SocGen4.38704.53703.16503.2950
Credit Agricole4.42004.51003.19003.2800
Credit Europe4.43004.51003.17003.2900
ING4.39764.52243.16923.2854
Libra Bank4.40504.52503.17003.2900
Millennium Bank4.39804.52803.15503.3050
MKB Romexterra Bank4.41504.50503.16993.2850
OTP Bank4.40004.54003.16453.3163
Piraeus Bank4.40004.51003.17003.2800
Raiffeisen Bank4.40004.53003.17003.3050
RIB4.43504.48903.19303.2660
Sanpaolo IMI Bank4.37904.51703.16403.2780
UniCredit Tiriac Bank4.39004.53003.16003.3000
Volksbank4.40504.52503.16813.2949

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: Banca Romaneasca: 4.4368 RON
- Euro Vanzare: RIB: 4.4890 RON
- Dolar Cumparare: Banca Romaneasca: 3.2019 RON
- Dolar Vanzare: Banca Romaneasca: 3.2589 RON
Sus