Curs oficial BNR

1.04.2015
  • 1 EUR Variatie: 0.00390000000000074.4137 RON
  • 1 USD Variatie: 0.000599999999999494.1121 RON
  • 1 CHF Variatie: 0.01754.2354 RON
  • 1 GBP Variatie: -0.00589999999999966.0674 RON
  • 1 gr. aurVariatie: 0.23140000000001156.0231 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 1.04.2015

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Alpha Bank4.34004.48003.97504.2290
Banca Carpatica4.39604.42604.05004.1500
Banca Romaneasca4.37504.44204.06614.1231
Banca Transilvania4.36654.46654.03854.1615
Bancpost4.35604.47604.04804.1680
BCR4.34104.48604.00504.1850
BRD SocGen4.34004.49004.00804.1800
Credit Agricole4.37004.46004.05004.1400
Credit Europe4.37004.45004.03004.1500
ING4.35324.47684.02444.1720
Libra Bank4.35504.47504.05504.1750
Millennium Bank4.34804.47804.02004.1700
MKB Romexterra Bank4.37004.46004.03094.1644
OTP Bank4.34004.48004.00374.1851
Piraeus Bank4.36004.47004.04004.1500
Raiffeisen Bank4.34004.48004.00004.1350
RIB4.39104.43904.06204.1410
Sanpaolo IMI Bank4.33704.47204.02104.1630
UniCredit Tiriac Bank4.30654.51473.96954.2150
Volksbank4.35504.47504.02074.1720

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: Banca Carpatica: 4.3960 RON
- Euro Vanzare: Banca Carpatica: 4.4260 RON
- Dolar Cumparare: Banca Romaneasca: 4.0661 RON
- Dolar Vanzare: Banca Romaneasca: 4.1231 RON
Sus