Curs oficial BNR

28.03.2017
  • 1 EUR Variatie: 0.00144.5514 RON
  • 1 USD Variatie: 0.00424.1912 RON
  • 1 CHF Variatie: 0.0006999999999994.2536 RON
  • 1 GBP Variatie: -0.00235.2663 RON
  • 1 gr. aurVariatie: -0.4623168.8541 RON

Curs de schimb valutar banci valabil astazi 29.03.2017

Banca: Curs Euro Banci EURO Curs Dolar Banci DOLAR
Cumparare Vanzare Cumparare Vanzare
Akcenta4.54744.57294.20814.2462
Alpha Bank4.53004.58004.18324.2627
Banca Carpatica4.53094.57604.16644.2600
Banca Feroviara4.53304.56304.14894.2789
Banca Romaneasca4.52474.59174.18894.2459
Banca Transilvania4.50404.60404.15824.2849
Bancpost4.50604.60604.16604.2660
Bank Leumi4.52044.58974.17244.2567
Bank Of Cyprus4.49304.61704.14104.2860
BCR4.48204.62704.12504.3050
BRD SocGen4.47804.63204.12704.3000
CEC4.51004.59004.16004.2600
Credit Agricole4.51004.60004.17004.2600
Credit Europe4.52004.60004.15004.2700
GarantiBank4.52084.60084.18714.2697
IdeaBank4.53004.57504.17804.2580
ING4.49244.62004.14744.2994
Intesa Sanpaolo Bank4.47104.61304.13704.2690
Libra Bank4.50004.62004.16004.2800
OTP Bank4.49004.63004.13804.3220
PatriaBank4.51004.60004.15034.2837
Piraeus Bank4.50004.61004.17004.2800
ProCreditBank4.51004.59804.16204.2660
Raiffeisen Bank4.48504.61004.14404.2840
UniCredit4.49004.61004.12434.2927
Veneto Banca Romania4.50504.60504.10954.3219

* Cursurile afisate pot fi modificate de banci in functie de evolutia pietei valutare si de interesul de cumparare/vanzare existent de-a lungul zilei.

Cel mai bun curs de schimb valutar al zilei la bancile comerciale:
Cel mai bun curs valutar - Euro Cumparare: Banca Feroviara: 4.5330 RON
- Euro Vanzare: Banca Feroviara: 4.5630 RON
- Dolar Cumparare: Banca Romaneasca: 4.1889 RON
- Dolar Vanzare: Banca Romaneasca: 4.2459 RON
Pentru conversii online verificati si cursul Akcenta.
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
Sus
Cele mai citite stiri