Patriciu a anuntat ca va finanta partidele care ii sunt simpatice
Data publicarii: 14-02-2008 | PoliticaOmul de afaceri Dinu Patriciu a anuntat miercuri ca va finata in campania electorala de anul acesta partidele care-i sunt "simpatice". Patriciu nu a precizat insa care sunt acestea. Nu ar fi prima actiune de acest gen a cunoscutului om de afaceri. Desi este membru marcant al PNL, el a sustinut financiar campania democratului Adriean Videanu pentru primaria Capitalei, dar si pe Mircea Geoana, pentru aceeasi functie.
In ceea ce-l priveste pe Geoana, Patriciu a tinut sa precizeze ca nu a sponsorizat PSD, ci un om despre care a crezut ca poate aduce un management performant in Capitala. Patriciu declara atunci ca ar mai sponsoriza atat PSD, cat si PD, daca cele doua partide vor avea candidati care sa-l convinga.
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- TBI Bank urmează să fie achiziționată de Advent International
- Revolut a publicat raportul anual pentru 2024
- Încurajați de performanța în creștere a pieței hoteliere din București, investitorii vor construi circa 1.000 de camere de hotel noi până în 2027
- BT: Finantare pentru Simtel pentru finalizarea unui parc fotovoltaic in Giurgiu
- UNSICAR: Checklist de siguranță în vacanța de Paște
- Studiu EY România: Românii prioritizează calitatea și reducerile pentru Sărbătorile de Paște 2025
- #DreptulLaBanking: Protejează-ți datele financiare de Paște
- Studiu EY: Listările publice globale în T1 2025: între provocări și incertitudini
- Divizia de Property Management a Colliers preia administrarea cladirii de birouri Victoria Center
- Piața centrelor de date din România este în etapa gain momentum
- Salt Bank aniversează un an de la lansare cu un nou record: peste 500.000 de clienți
- Studiu EY: Companiile se vor confrunta cu schimbări majore ale politicilor fiscale și comerciale la nivel global
- Skanska a semnat vanzarea cladirii de birouri Equilibrium 1 catre fondul de investitii Gordiusz Private Equity
- EY-Parthenon a asistat acționarii Forza Rossa și British Motors în vânzarea dealerilor auto Ferrari și Aston Martin în România
- Colliers: Oferta redusă și creșterea chiriilor îngreunează accesul la spații moderne de birouri