Editie speciala Alfa Romeo MiTo produs in doar 46 de exemplare
Data publicarii: 16-01-2009 | AutoLansarea modelului Alfa Romeo MiTo RIAR Special Edition este modul in care Registro Italiano Alfa Romeo (R.I.A.R.) aniverseaza 46 de ani de istorie si fidelitate fata de acest brand.
Modelul va fi construit in doar 46 de exemplare, toate avand inscriptionate numere individuale. MiTo va avea o singura culoare, negru. Designul ales de constructorul italian este cel regasit si pe 8c Competizione.

Automobilul este propulsat de un motor imbunatatit, care poate genera o putere cuprinsa intre 155 si 170 CP. Dotarile optionale constau in scaune sport invelite cu piele neagra, spoiler dispus deasupra lunetei, faruri de ceata, senzori de parcare, aer conditionat reglabil individual pentru fata si spate. Pretul masinii pleaca de la 20.000 euro.
George Trifu
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- TBI Bank urmează să fie achiziționată de Advent International
- Revolut a publicat raportul anual pentru 2024
- Încurajați de performanța în creștere a pieței hoteliere din București, investitorii vor construi circa 1.000 de camere de hotel noi până în 2027
- BT: Finantare pentru Simtel pentru finalizarea unui parc fotovoltaic in Giurgiu
- UNSICAR: Checklist de siguranță în vacanța de Paște
- Studiu EY România: Românii prioritizează calitatea și reducerile pentru Sărbătorile de Paște 2025
- #DreptulLaBanking: Protejează-ți datele financiare de Paște
- Studiu EY: Listările publice globale în T1 2025: între provocări și incertitudini
- Divizia de Property Management a Colliers preia administrarea cladirii de birouri Victoria Center
- Piața centrelor de date din România este în etapa gain momentum
- Salt Bank aniversează un an de la lansare cu un nou record: peste 500.000 de clienți
- Studiu EY: Companiile se vor confrunta cu schimbări majore ale politicilor fiscale și comerciale la nivel global
- Skanska a semnat vanzarea cladirii de birouri Equilibrium 1 catre fondul de investitii Gordiusz Private Equity
- EY-Parthenon a asistat acționarii Forza Rossa și British Motors în vânzarea dealerilor auto Ferrari și Aston Martin în România
- Colliers: Oferta redusă și creșterea chiriilor îngreunează accesul la spații moderne de birouri