Real Phone Card, cel mai subtire telefon mobil
Data publicarii: 06-04-2009 | IT&CCei care vor sa intre pe piata telefoanelor mobile trebuie sa vina cu un concept cu totul inovator in conditiile in care exista deja cateva zeci de firme puternice aflate intr-o acerba lupta pentru suprematie.
Argumentele forte ale acestora sunt, in principal, functiile inglobate in telefon, cele mai noi fiind adevarate computere si dimensiunea dispozitivelor. Acest ultim aspect este speculat de o firma indiana, producatoarea celui mai subtire telefon existent pe piata.
Denumit Real Phone Card, aparatul are lungimea si latimea unui card de credit, iar, in ce priveste grosimea, depaseste cu putin o jumatate de centimetru, echivalentul a trei carduri suprapuse. Printre caracteristici, este de remarcat rezistenta impresionanta a bateriei, care permite o convorbire de 200 de minute si compatibilitatea atat cu banda GSM, cat si cu GPRS.

George Trifu
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- C&W Echinox: Companiile au contractat birouri pentru peste 7.000 de noi angajați în S1 2025
- Studiu Deloitte: tarifele vamale au efecte semnificative asupra companiilor multinațional
- Studiu EY: Modelele de business din retail trebuie să se adapteze pentru a stimula creșterea
- Revolut devine partener de titlu al viitoarei Audi F1 Team
- De anul viitor taxele locale din România vor crește semnificativ
- Prețurile de transfer sub control: Strategii esențiale pentru companii în fața presiunilor fiscale
- Colliers: Piata birourilor din Bucuresti a coborat la minimele ultimilor 4 ani, pe plan regional
- Studiu EY: Listările globale au dat dovadă de reziliență în primul semestru din 2025 în pofida volatilității pieței
- Libra finanțează cu 119 mil. lei proiectul rezidențial Scala Sopor din Cluj
- Revolut Business lansează în România conturile de economii pentru companii, cu dobândă de până la 4% pe an
- Pluriva investeşte 250.000 de euro într-un asistent virtual AI, dedicat companiilor din România
- Ciprian Pop preia conducerea Allianz-Țiriac Pensii Private
- PLG Group preia 100% din Bilete.ro, Entertix.ro și Myticket.ro
- FintechOS l-a cooptat pe Sorin Mirea, un manager cu 20 de ani în industria bancară, pentru a accelera creșterea companiei în Europa Centrală și de Est
- Sondaj Cargus: 63% dintre romani aleg magazine online locale, indiferent de generatie, pentru livrarea mai rapida si returul mai facil