JPMorgan a lansat cardul de credit fara limita de imprumut
Data publicarii: 24-08-2009 | Finante-BanciJPMorgan, una dintre cele mai solide institutii de credit din Statele Unite ale Americii, incearca sa-si consolideze pozitia pe piata cardurilor de credit dominata in prezent de American Express, scrie Bloomberg.
Cel mai recent produs al JPMorgan este cardul de credit Chase Sapphire, destinat celor cu venituri de peste 120.000 de dolari anual. Principala caracteristica a produsului este ca posesorii sai nu au niciun fel de restrictie la cheltuieli.
"Dorinta noastra este sa ne asiguram ca le dam clientilor ceea ce merita si ceea ce vor. In plus evitam canibalizarea propriei afaceri prin mutarea clientilor de la un produs la altul similar. Prin Chase Sapphire capturam o portie mai mare din afacerilor lor", spune Gordon Smith, directorul executiv al diviziei de carduri.
O alta diferenta fata de restul cardurilor consta in faptul ca utilizatorii castiga un punct pentru fiecare dolar cheltuit, iar la cumparaturi anuale de peste 50.000 dolari primesc un bonus de 10.000 puncte convertibile in servicii sau bunuri.
Redactia BankNews.ro
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- Allianz-Țiriac a acoperit costuri de aproape 16 milioane de lei pentru riscurile petrecute în vacanțe și deplasări în afara țării în primele șase luni din 2025
- Meta Estate Trust: Alexandru Bonea, actualul CEO își va încheia mandatul la finalul lunii octombrie 2025, de comun acord cu Consiliul de Administrație
- UniCredit Bank devine Participant la sistemul de tranzacționare al Bursei de Valori București
- C&W Echinox: Companiile au contractat birouri pentru peste 7.000 de noi angajați în S1 2025
- Studiu Deloitte: tarifele vamale au efecte semnificative asupra companiilor multinațional
- Studiu EY: Modelele de business din retail trebuie să se adapteze pentru a stimula creșterea
- Revolut devine partener de titlu al viitoarei Audi F1 Team
- De anul viitor taxele locale din România vor crește semnificativ
- Prețurile de transfer sub control: Strategii esențiale pentru companii în fața presiunilor fiscale
- Colliers: Piata birourilor din Bucuresti a coborat la minimele ultimilor 4 ani, pe plan regional
- Studiu EY: Listările globale au dat dovadă de reziliență în primul semestru din 2025 în pofida volatilității pieței
- Libra finanțează cu 119 mil. lei proiectul rezidențial Scala Sopor din Cluj
- Revolut Business lansează în România conturile de economii pentru companii, cu dobândă de până la 4% pe an
- Pluriva investeşte 250.000 de euro într-un asistent virtual AI, dedicat companiilor din România
- Ciprian Pop preia conducerea Allianz-Țiriac Pensii Private