Visa International a anuntat castigatorii campaniei Robbie Williams
Data publicarii: 22-08-2006
Bancile participante au fost Banca Transilvania, Bancpost, BCR si BRD. Castigatorii au fost desemnati prin tragere la sorti. Acestia sunt: Ervin Bibiri (Bucuresti), Maria Murgu Bosnea (Valcan, Hunedoara), Victor Cheroiu (Bucuresti), Lucian Calarasu (Bucuresti) si Cristina Sorescu (Bucuresti).
Cea de a doua faza a campaniei s-a desfasurat intre 31 iulie si 13 august 2006, in parteneriat cu televiziunea U. Pentru a castiga marele premiu, concurentii au trebuit sa trimita un SMS la U TV si sa raspunda la o intrebare. Vlad Stefanescu si Roxana Zaharia sunt norocosii care au mers la Viena impreuna cu cate un prieten.
Premiile pentru castigatori si partenerii acestora au inclus biletele de avion Bucuresti-Viena si retur, cazarea la hotel de 5 stele, mic dejun, bani de buzunar si bilete VIP la concertul Robbie Williams. Toate aceste costuri au fost acoperite de Visa International. Ca premii secundare, participantii au primit CD-uri cu ultimul album al lui Robbie - Intensive Care.
Visa este partenerul oficial al site-ului RobbieWilliams.com, oferind siguranta, confort si flexibilitate fanilor care isi fac cumparaturile de pe acest site. Fanii Robbie Williams pot folosi cardurile Visa, in cel mai sigur mod, pentru a cumpara muzica, bilete la concerte si articole promotionale cu idolul lor.
“Prin acest parteneriat, putem sa oferim servicii mai bune cumparatorilor online care beneficiaza de avantajele comertului electronic. Suntem mandri sa ne legam numele si calitatea serviciilor noastre de Robbie Williams, unul dintre cei mai mari artisti actuali”, a spus Catalin Cretu, Vicepresedinte, Visa International CEMEA.
Redactia BankNews.ro
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- DAN AIR a efectuat primul zbor comercial pe ruta București - Damasc
- Virgil Șoncutean primește al patrulea mandat la conducerea Allianz-Țiriac Asigurări
- EY Romania: Tehnologia cloud reprezinta cea mai avansata si raspandita solutie emergenta in companiile din Romania
- OLX Group anunta vanzarea companiei KIWI Finance catre Partners Financial Services
- Schneider Electric o numește pe Esther Finidori în funcția de Chief Sustainability Officer
- 3 din 5 tineri nu au cumpărat până acum o asigurare 100% digitală. Generația Z vrea procese digitale rapide și produse simple, la costuri mici, pentru a cumpăra online
- Copiii intră în vacanță, hackerii nu - Sfaturi ARB pentru siguranța online în familie
- Studiu EY: Trei din patru departamente juridice își perfecționează strategiile de tehnologie și date, dar numai 25% prioritizează GenAI
- Alegerile prezidențiale aduc calm pe piețele financiare: leul rămâne stabil, investitorii mizează pe continuitate
- Studiu EY: Consumatorii caută forme de divertisment locale și live în contextul incertitudinii globale, însă tehnologia rămâne un element esențial
- Schneider Electric furnizeaza solutii de smart metering, mentenanta si cloud hosting pentru CTP
- Leul se apreciază puternic după alegerile prezidențiale: Euro coboară la 5,03 lei, dolarul sub 4,47 lei
- eJobs: 63,6% dintre angajați traversează, în prezent, o perioadă dificilă din punct de vedere emoțional
- Holcim România, investiție de peste 5 mil. euro într-o linie de producție nisip de calcar în Turda
- Novotel își consolidează prezența în România printr - un nou hotel la Timișoara