Leul s-a depreciat usor in deschiderea de joi
Data publicarii: 17-03-2011 | Finante-BanciMoneda nationala s-a depreciat usor la deschidere sesiunii interbancare de vineri, iar cotatiile au urcat peste 4,18 lei/euro, pe o piata linistita.
In debut, bancile schimbau euro cu 4,1790 - 4,1800 lei, putin mai sus fata de nivelul de la finalul sesiunii precedente, de 4,1765 - 4,1795 lei/euro.
Ulterior, cursul a urcat treptat, iar la ora 10:10 operatiunile se perfectau la 4,1815 - 4,1835 lei/euro.
Valutele din regiune erau stabile fata de euro. Potrivit dealerilor, jucatorii sunt atenti la eforturile tehnicienilor japonezi de a raci reactoarele centralei nucleare de la Fukushima.
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- TBI Bank urmează să fie achiziționată de Advent International
- Revolut a publicat raportul anual pentru 2024
- Încurajați de performanța în creștere a pieței hoteliere din București, investitorii vor construi circa 1.000 de camere de hotel noi până în 2027
- BT: Finantare pentru Simtel pentru finalizarea unui parc fotovoltaic in Giurgiu
- UNSICAR: Checklist de siguranță în vacanța de Paște
- Studiu EY România: Românii prioritizează calitatea și reducerile pentru Sărbătorile de Paște 2025
- #DreptulLaBanking: Protejează-ți datele financiare de Paște
- Studiu EY: Listările publice globale în T1 2025: între provocări și incertitudini
- Divizia de Property Management a Colliers preia administrarea cladirii de birouri Victoria Center
- Piața centrelor de date din România este în etapa gain momentum
- Salt Bank aniversează un an de la lansare cu un nou record: peste 500.000 de clienți
- Studiu EY: Companiile se vor confrunta cu schimbări majore ale politicilor fiscale și comerciale la nivel global
- Skanska a semnat vanzarea cladirii de birouri Equilibrium 1 catre fondul de investitii Gordiusz Private Equity
- EY-Parthenon a asistat acționarii Forza Rossa și British Motors în vânzarea dealerilor auto Ferrari și Aston Martin în România
- Colliers: Oferta redusă și creșterea chiriilor îngreunează accesul la spații moderne de birouri