Factura COSMOTE poate fi platita la bancomatele Raiffeisen Bank
Data publicarii: 19-07-2011 | Finante-Banci
De astazi, clientii Raiffeisen Bank isi pot plati factura COSMOTE la oricare dintre bancomatele bancii, fara comision.
Clientii Raiffeisen Bank au nevoie doar de cardul lor, fie el de debit sau de credit, pentru a-si plati factura la oricare dintre cele peste 1000 de bancomate ale bancii din intreaga tara, care functioneaza non-stop. Dovada platii poate fi obtinuta pe loc, prin chitanta eliberata la bancomat. De asemenea, factura COSMOTE poate fi platita si prin Internet Banking.
Parteneriatul cu COSMOTE aduce doua avantaje majore pentru clientii Raiffeisen Bank: in primul rand, operatiunea este mai rapida; in al doilea rand, nu depind in nici un fel de programul casieriilor si pot sa scape de grija facturii la orice ora din zi si din noapte.
La sfarsitul lunii iunie, Raiffeisen Bank a lansat facilitatea de reincarcare a cartelelor preplatite direct de la bancomatele bancii, fara comision. Un alt serviciu gratuit la ATM-uri este obtinerea unui mini-extras de cont, continand ultimele 10 operatiuni efectuate de client.
Raiffeisen Bank pune la dispozitia clientilor sai mai multe canale bancare alternative, care economisesc timp si bani: Internet Banking (Raiffeisen Online), phone banking (Raiffeisen Direct), mobile banking (myBanking) si plata automata a facturilor prin Direct Debit.
Raiffeisen Bank are in prezent peste 1,3 milioane de utilizatori de carduri de debit si aproximativ 300 de mii de utilizatori de carduri de credit.
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- TBI Bank urmează să fie achiziționată de Advent International
- Revolut a publicat raportul anual pentru 2024
- Încurajați de performanța în creștere a pieței hoteliere din București, investitorii vor construi circa 1.000 de camere de hotel noi până în 2027
- BT: Finantare pentru Simtel pentru finalizarea unui parc fotovoltaic in Giurgiu
- UNSICAR: Checklist de siguranță în vacanța de Paște
- Studiu EY România: Românii prioritizează calitatea și reducerile pentru Sărbătorile de Paște 2025
- #DreptulLaBanking: Protejează-ți datele financiare de Paște
- Studiu EY: Listările publice globale în T1 2025: între provocări și incertitudini
- Divizia de Property Management a Colliers preia administrarea cladirii de birouri Victoria Center
- Piața centrelor de date din România este în etapa gain momentum
- Salt Bank aniversează un an de la lansare cu un nou record: peste 500.000 de clienți
- Studiu EY: Companiile se vor confrunta cu schimbări majore ale politicilor fiscale și comerciale la nivel global
- Skanska a semnat vanzarea cladirii de birouri Equilibrium 1 catre fondul de investitii Gordiusz Private Equity
- EY-Parthenon a asistat acționarii Forza Rossa și British Motors în vânzarea dealerilor auto Ferrari și Aston Martin în România
- Colliers: Oferta redusă și creșterea chiriilor îngreunează accesul la spații moderne de birouri