Banca franceza BNP Paribas vrea sa cumpere Banco Comercial Portugues
Data publicarii: 10-08-2011 | International
Grupul BNP Paribas, cea mai mare banca franceza, vrea sa cumpere Banco Comercial Portugues (BCP), prezenta si in Romania, potrivit ziarului portughez ,,Jornal de Negocios”.
Grupul francez si-a exprimat deja, in dialogul cu banca centrala portugheza, interesul pentru preluarea BCP, scrie publicatia in editia online.
Banco Comercial Portugues functioneaza sub brandul Millennium bcp, fiind prezenta si in Romania. Banco Comercial Portugues a anuntat in luna iulie ca ar putea vinde subsidiara poloneza.
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- TBI Bank urmează să fie achiziționată de Advent International
- Revolut a publicat raportul anual pentru 2024
- Încurajați de performanța în creștere a pieței hoteliere din București, investitorii vor construi circa 1.000 de camere de hotel noi până în 2027
- BT: Finantare pentru Simtel pentru finalizarea unui parc fotovoltaic in Giurgiu
- UNSICAR: Checklist de siguranță în vacanța de Paște
- Studiu EY România: Românii prioritizează calitatea și reducerile pentru Sărbătorile de Paște 2025
- #DreptulLaBanking: Protejează-ți datele financiare de Paște
- Studiu EY: Listările publice globale în T1 2025: între provocări și incertitudini
- Divizia de Property Management a Colliers preia administrarea cladirii de birouri Victoria Center
- Piața centrelor de date din România este în etapa gain momentum
- Salt Bank aniversează un an de la lansare cu un nou record: peste 500.000 de clienți
- Studiu EY: Companiile se vor confrunta cu schimbări majore ale politicilor fiscale și comerciale la nivel global
- Skanska a semnat vanzarea cladirii de birouri Equilibrium 1 catre fondul de investitii Gordiusz Private Equity
- EY-Parthenon a asistat acționarii Forza Rossa și British Motors în vânzarea dealerilor auto Ferrari și Aston Martin în România
- Colliers: Oferta redusă și creșterea chiriilor îngreunează accesul la spații moderne de birouri