Facturile NextGen Communications pot fi platite si prin reteaua PAYPOINT
Data publicarii: 04-10-2011 | Finante-Banci
Incepand cu aceasta luna, clientii NextGen Communications isi pot plati facturile si prin reteaua PayPoint, in una din cele 6.000 de locatii - indiferent de orasul de resedinta. Pana la acest moment, facturile NextGen se puteau achita in cele 60 de magazine NextGen, 61 de magazine Romtelecom, cat si prin intermediul sistemului bancar.
Serviciul este disponibil tuturor clientilor NextGen Communications, fara costuri suplimentare, in magazinele de proximitate ce poarta insemnele PayPoint. In aceste locatii, comerciantul se va ocupa in intregime de efectuarea tranzactiei, de la scanarea codului de bare de pe factura (sau de pe o copie a acesteia), pana la incasarea in numerar a banilor de la consumator si emiterea unei chitante de confirmare a platii.
Semnarea noului parteneriat pentru colectare plati dintre NextGen si PayPoint, principalul operator de plati in numerar si incarcare electronica prin puncte de retail, raspunde nevoilor clientilor NextGen de a beneficia de noi metode moderne de plata a facturii.
Serviciile PayPoint constituie o modalitate simpla, sigura, convenabila si rapida de plata a facturilor, concomitent cu efectuarea cumparaturilor zilnice. Consumatorii pot gasi cele mai apropiate magazine PayPoint pe site-ul companiei, www.paypoint.com/romania sau pe www.next-gen.ro.
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- Allianz-Țiriac a acoperit costuri de aproape 16 milioane de lei pentru riscurile petrecute în vacanțe și deplasări în afara țării în primele șase luni din 2025
- Meta Estate Trust: Alexandru Bonea, actualul CEO își va încheia mandatul la finalul lunii octombrie 2025, de comun acord cu Consiliul de Administrație
- UniCredit Bank devine Participant la sistemul de tranzacționare al Bursei de Valori București
- C&W Echinox: Companiile au contractat birouri pentru peste 7.000 de noi angajați în S1 2025
- Studiu Deloitte: tarifele vamale au efecte semnificative asupra companiilor multinațional
- Studiu EY: Modelele de business din retail trebuie să se adapteze pentru a stimula creșterea
- Revolut devine partener de titlu al viitoarei Audi F1 Team
- De anul viitor taxele locale din România vor crește semnificativ
- Prețurile de transfer sub control: Strategii esențiale pentru companii în fața presiunilor fiscale
- Colliers: Piata birourilor din Bucuresti a coborat la minimele ultimilor 4 ani, pe plan regional
- Studiu EY: Listările globale au dat dovadă de reziliență în primul semestru din 2025 în pofida volatilității pieței
- Libra finanțează cu 119 mil. lei proiectul rezidențial Scala Sopor din Cluj
- Revolut Business lansează în România conturile de economii pentru companii, cu dobândă de până la 4% pe an
- Pluriva investeşte 250.000 de euro într-un asistent virtual AI, dedicat companiilor din România
- Ciprian Pop preia conducerea Allianz-Țiriac Pensii Private