Kiss FM si ZU, cele mai ascultate radiouri
Data publicarii: Astazi, 17-01-2012 | Media
Postul de radio Kiss FM a fost numarul 1 in Romania, cu o medie zilnica de 1,71 milioane de ascultatori din totalul populatiei de peste 11 ani, potrivit rezultatelor Studiului Audientei Radio din perioada 21 octombrie - 21 decembrie 2011.
"Munca pentru atingerea acestor performante a inceput de mai multa vreme, rezultatele obtinute fiind meritul intregii echipe SBS", a declarat pentru "Adevarul" Florin Ciobica, director general SBS Broadcasting Media - Divizia Radio. El a mai afirmat ca premiile puse la bataie prin concursuri au fost doar un detaliu din strategia de comunicare, nu un scop in sine. Pe locurile urmatoare se afla Radio Romania Actualitati si Europa FM, cu 1,23 milioane, respectiv 1,05 milioane de ascultatori, in medie, pe zi.
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- C&W Echinox: Companiile au contractat birouri pentru peste 7.000 de noi angajați în S1 2025
- Studiu Deloitte: tarifele vamale au efecte semnificative asupra companiilor multinațional
- Studiu EY: Modelele de business din retail trebuie să se adapteze pentru a stimula creșterea
- Revolut devine partener de titlu al viitoarei Audi F1 Team
- De anul viitor taxele locale din România vor crește semnificativ
- Prețurile de transfer sub control: Strategii esențiale pentru companii în fața presiunilor fiscale
- Colliers: Piata birourilor din Bucuresti a coborat la minimele ultimilor 4 ani, pe plan regional
- Studiu EY: Listările globale au dat dovadă de reziliență în primul semestru din 2025 în pofida volatilității pieței
- Libra finanțează cu 119 mil. lei proiectul rezidențial Scala Sopor din Cluj
- Revolut Business lansează în România conturile de economii pentru companii, cu dobândă de până la 4% pe an
- Pluriva investeşte 250.000 de euro într-un asistent virtual AI, dedicat companiilor din România
- Ciprian Pop preia conducerea Allianz-Țiriac Pensii Private
- PLG Group preia 100% din Bilete.ro, Entertix.ro și Myticket.ro
- FintechOS l-a cooptat pe Sorin Mirea, un manager cu 20 de ani în industria bancară, pentru a accelera creșterea companiei în Europa Centrală și de Est
- Sondaj Cargus: 63% dintre romani aleg magazine online locale, indiferent de generatie, pentru livrarea mai rapida si returul mai facil