Valerian Vreme: As fi ultimul care ar semna cenzura pe Internet
Data publicarii: 31-01-2012 | IT&C
Ministrul Comunicatiilor, Valerian Vreme, a declarat ca ar fi ultimul care ar semna cenzura pe Internet, referitor la aprobarea acordului ACTA, la care a aderat si Romania.
Valerian Vreme a spus ca ACTA nu reprezinta o cenzura a activitatii pe Internet. "Nu este vorba de nicio cenzura. Eu as fi ultimul care ar semna cenzura pe Internet", a afirmat ministrul pentru Adevarul. Totodata, ministrul Comunicatiilor a mai spus ca acest tratat nu aduce ceva nou pentru legislatia nationala, fiind mai degraba "o armonizare" a luptei impotriva produselor de contrabanda, in interiorul statelor care au semnat ACTA.
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- TBI Bank urmează să fie achiziționată de Advent International
- Revolut a publicat raportul anual pentru 2024
- Încurajați de performanța în creștere a pieței hoteliere din București, investitorii vor construi circa 1.000 de camere de hotel noi până în 2027
- BT: Finantare pentru Simtel pentru finalizarea unui parc fotovoltaic in Giurgiu
- UNSICAR: Checklist de siguranță în vacanța de Paște
- Studiu EY România: Românii prioritizează calitatea și reducerile pentru Sărbătorile de Paște 2025
- #DreptulLaBanking: Protejează-ți datele financiare de Paște
- Studiu EY: Listările publice globale în T1 2025: între provocări și incertitudini
- Divizia de Property Management a Colliers preia administrarea cladirii de birouri Victoria Center
- Piața centrelor de date din România este în etapa gain momentum
- Salt Bank aniversează un an de la lansare cu un nou record: peste 500.000 de clienți
- Studiu EY: Companiile se vor confrunta cu schimbări majore ale politicilor fiscale și comerciale la nivel global
- Skanska a semnat vanzarea cladirii de birouri Equilibrium 1 catre fondul de investitii Gordiusz Private Equity
- EY-Parthenon a asistat acționarii Forza Rossa și British Motors în vânzarea dealerilor auto Ferrari și Aston Martin în România
- Colliers: Oferta redusă și creșterea chiriilor îngreunează accesul la spații moderne de birouri