ANAF inchide Bingo Metropolis
Data publicarii: 17-02-2012 | Diverse
Fiscul a retras joi licenta de functionare a emisiunii Bingo Metropolis. Compania producatoare spune ca nu a primit nicio instiintare in acest sens. "Joi am retras licenta de functionare a societatii care organizeaza BINGO Metropolis. Masura intra in vigoare dupa ce contribuabilul va fi oficial instiintat", a declarat Sorin Blejnar, presedintele ANAF, potrivit hotnews.ro.
Pe de alta parte, compania Phoenix Games SRL, care detine emisiunea ce a fost difuzata pe Antena 1 declara ca nu a primit nicio instiintare oficiala din partea Finantelor si ca datoriile de 1,2 milioane euro la bugetul statului sunt garantate de o ipoteca imobiliara in valoare de peste 1,7 milioane euro.
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- TBI Bank urmează să fie achiziționată de Advent International
- Revolut a publicat raportul anual pentru 2024
- Încurajați de performanța în creștere a pieței hoteliere din București, investitorii vor construi circa 1.000 de camere de hotel noi până în 2027
- BT: Finantare pentru Simtel pentru finalizarea unui parc fotovoltaic in Giurgiu
- UNSICAR: Checklist de siguranță în vacanța de Paște
- Studiu EY România: Românii prioritizează calitatea și reducerile pentru Sărbătorile de Paște 2025
- #DreptulLaBanking: Protejează-ți datele financiare de Paște
- Studiu EY: Listările publice globale în T1 2025: între provocări și incertitudini
- Divizia de Property Management a Colliers preia administrarea cladirii de birouri Victoria Center
- Piața centrelor de date din România este în etapa gain momentum
- Salt Bank aniversează un an de la lansare cu un nou record: peste 500.000 de clienți
- Studiu EY: Companiile se vor confrunta cu schimbări majore ale politicilor fiscale și comerciale la nivel global
- Skanska a semnat vanzarea cladirii de birouri Equilibrium 1 catre fondul de investitii Gordiusz Private Equity
- EY-Parthenon a asistat acționarii Forza Rossa și British Motors în vânzarea dealerilor auto Ferrari și Aston Martin în România
- Colliers: Oferta redusă și creșterea chiriilor îngreunează accesul la spații moderne de birouri