Euro sare de 4,56 in cotatia BNR
Data publicarii: 17-07-2012 | Finante-Banci
A treia zi consecutiv de MAXIM ISTORIC pentru euro. Dolarul a scazut usor, precum si lira sterlina si gramul de aur. Francul isi mentine trendul ascendent si astazi. Vedeti cursul valutar integral.
Curs Valutar Euro: 4,5651 MAXIM ISTORIC
Euro creste astazi cu 0,18%, respectiv 0,00780 lei, fata de cursul de ieri, 4,5571.
Dolarul american scade cu 0,76 procente, respectiv cu -0,0286 lei. Cursul de ieri a fost 3,7399 (maxim istoric).
Curs valutar dolar: 3,7113
Lira sterlina scade si ea foarte putin fata de cotatia de ieri, care a fost maxim istoric, 5,8089 lei/ GBP. Scaderea este de - 0,0027 lei.
Curs valutar lira sterlina: 5,8062.
Francul elvetian isi mentine trendul ascendent, fiind cotat astazi la 3,8009, fata de 3,7944 lei/ CHF, ieri. Diferenta este de 0,0065 lei.
Gramul de aur scade fata de cursul de ieri care a fost 190,4936 (MAXIM ISTORIC). Gramul de aur este cotat astazi la 190,3408.
Vedeti si cursul valutar afisat de catre bancile comerciale, accesand pagina CURS VALUTAR BANCI
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- Deloitte Romania a asistat ROCA Investments in preluarea pachetului de 20% din actiunile Grupului Adrem
- Allianz-Țiriac a acoperit costuri de aproape 16 milioane de lei pentru riscurile petrecute în vacanțe și deplasări în afara țării în primele șase luni din 2025
- Meta Estate Trust: Alexandru Bonea, actualul CEO își va încheia mandatul la finalul lunii octombrie 2025, de comun acord cu Consiliul de Administrație
- UniCredit Bank devine Participant la sistemul de tranzacționare al Bursei de Valori București
- C&W Echinox: Companiile au contractat birouri pentru peste 7.000 de noi angajați în S1 2025
- Studiu Deloitte: tarifele vamale au efecte semnificative asupra companiilor multinațional
- Studiu EY: Modelele de business din retail trebuie să se adapteze pentru a stimula creșterea
- Revolut devine partener de titlu al viitoarei Audi F1 Team
- De anul viitor taxele locale din România vor crește semnificativ
- Prețurile de transfer sub control: Strategii esențiale pentru companii în fața presiunilor fiscale
- Colliers: Piata birourilor din Bucuresti a coborat la minimele ultimilor 4 ani, pe plan regional
- Studiu EY: Listările globale au dat dovadă de reziliență în primul semestru din 2025 în pofida volatilității pieței
- Libra finanțează cu 119 mil. lei proiectul rezidențial Scala Sopor din Cluj
- Revolut Business lansează în România conturile de economii pentru companii, cu dobândă de până la 4% pe an
- Pluriva investeşte 250.000 de euro într-un asistent virtual AI, dedicat companiilor din România