Topul celor mai cautate cartiere pentru inchirierea unei locuinte
Data publicarii: 20-07-2012 | Imobiliare
Drumul Taberei este cel mai cautat cartier din categoria medie pentru inchirierea de locuinte in Bucuresti, iar cele mai mici chirii se inregistreaza in zona Dristor, potrivit unei analize a portalului imobiliare.ro, care arata ca proprietarii sunt mai flexibili la negociere in perioada verii, informeaza Mediafax.
"Vacanta studentilor pune presiune pe oferta de locuinte scoasa la inchiriere pe perioada verii in Bucuresti si in marile orase, iar proprietarii sunt mai flexibili la negociere in acest interval. Astfel, perioada de vara este una propice pentru cautarea unei chiri", se arata intr-un comunicat al portalului.
Topul locuintelor care pot fi inchiriate cu cele mai mici preturi
Drumul Taberei este cel mai cautat dintre cartierele Capitalei, in aceasta zona chiriile la garsoniere pornesc de la 180-190 de euro pe luna. Pentru o asemenea suma poate fi inchiriata o locuinta complet mobilata si utilata, cu o suprafata de 32 de metri patrati, situata la un etaj intermediar. Acelasi pret cerut il are insa si o garsoniera nemobilata, cu o suprafata utila ceva mai mare (40 de metri patrati), situata la parterul unui bloc cu noua nivele.
Integral in Gandul.info.
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- DAN AIR a efectuat primul zbor comercial pe ruta București - Damasc
- Virgil Șoncutean primește al patrulea mandat la conducerea Allianz-Țiriac Asigurări
- EY Romania: Tehnologia cloud reprezinta cea mai avansata si raspandita solutie emergenta in companiile din Romania
- OLX Group anunta vanzarea companiei KIWI Finance catre Partners Financial Services
- Schneider Electric o numește pe Esther Finidori în funcția de Chief Sustainability Officer
- 3 din 5 tineri nu au cumpărat până acum o asigurare 100% digitală. Generația Z vrea procese digitale rapide și produse simple, la costuri mici, pentru a cumpăra online
- Copiii intră în vacanță, hackerii nu - Sfaturi ARB pentru siguranța online în familie
- Studiu EY: Trei din patru departamente juridice își perfecționează strategiile de tehnologie și date, dar numai 25% prioritizează GenAI
- Alegerile prezidențiale aduc calm pe piețele financiare: leul rămâne stabil, investitorii mizează pe continuitate
- Studiu EY: Consumatorii caută forme de divertisment locale și live în contextul incertitudinii globale, însă tehnologia rămâne un element esențial
- Schneider Electric furnizeaza solutii de smart metering, mentenanta si cloud hosting pentru CTP
- Leul se apreciază puternic după alegerile prezidențiale: Euro coboară la 5,03 lei, dolarul sub 4,47 lei
- eJobs: 63,6% dintre angajați traversează, în prezent, o perioadă dificilă din punct de vedere emoțional
- Holcim România, investiție de peste 5 mil. euro într-o linie de producție nisip de calcar în Turda
- Novotel își consolidează prezența în România printr - un nou hotel la Timișoara