Ultima strigare la proiectul din liziera padurii Baneasa
Data publicarii: 07-11-2006
Apartamentele deosebite, specifice "ultimului minut" se regasesc si in proiectul dezvoltat de catre investitorul belgian Belrom International, intr-un loc delimitat la est si la sud de liziera padurii Baneasa. Investitia in valoare de peste 1,5 milioane de euro consta in construirea unui imobil format din parter si 2 nivele, cu 10 apartamente, compartimentate pe 2, 3 si 4 camere. Suprafata construita este de 1600 de mp, data de finalizare fiind luna februarie 2007.
Apartamentele au suprafete cuprinse intre 70 si 244 mp, iar cele mai spatioase dintre ele se vor construi la mansarda. Toate apartamentele au vedere spre zona verde a lizierei, iar privelistea va fi pusa in valoare prin suprafete vitrate si terase. In plus, pentru asigurarea luminii naturale in incaperile situate pe latura nordica s-au prevazut pereti oblici cu orientare spre vest.
Proiectul include si executia de garaje, boxe si curte privata. Vecinatatea padurii nu ridica probleme de siguranta, deoarece aleile ce marginesc cartierul in care este situat imobilul sunt supravegheate permanent de camerele de luat vederi, apartinand institutiilor de stat din zona. Apartamentele vor fi prevazute cu instalatii interioare complete si utilitati.
"Ultimele apartamente disponibile sunt de 2 si 4 camere, cu suprafete construite cuprinse intre 70 si 210 metri patrati. Pretul este de 1000 de euro pe metru patrat si este avantajos, fiind vorba de o zona linistita si plina de verdeata unde cu greu se mai pot achizitiona, in prezent, asemenea locuinte, cererea depasind cu mult oferta", a declarat Simona Costache, Director al agentiei imobiliare Perfect Casa.
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- Allianz-Țiriac a acoperit costuri de aproape 16 milioane de lei pentru riscurile petrecute în vacanțe și deplasări în afara țării în primele șase luni din 2025
- Meta Estate Trust: Alexandru Bonea, actualul CEO își va încheia mandatul la finalul lunii octombrie 2025, de comun acord cu Consiliul de Administrație
- UniCredit Bank devine Participant la sistemul de tranzacționare al Bursei de Valori București
- C&W Echinox: Companiile au contractat birouri pentru peste 7.000 de noi angajați în S1 2025
- Studiu Deloitte: tarifele vamale au efecte semnificative asupra companiilor multinațional
- Studiu EY: Modelele de business din retail trebuie să se adapteze pentru a stimula creșterea
- Revolut devine partener de titlu al viitoarei Audi F1 Team
- De anul viitor taxele locale din România vor crește semnificativ
- Prețurile de transfer sub control: Strategii esențiale pentru companii în fața presiunilor fiscale
- Colliers: Piata birourilor din Bucuresti a coborat la minimele ultimilor 4 ani, pe plan regional
- Studiu EY: Listările globale au dat dovadă de reziliență în primul semestru din 2025 în pofida volatilității pieței
- Libra finanțează cu 119 mil. lei proiectul rezidențial Scala Sopor din Cluj
- Revolut Business lansează în România conturile de economii pentru companii, cu dobândă de până la 4% pe an
- Pluriva investeşte 250.000 de euro într-un asistent virtual AI, dedicat companiilor din România
- Ciprian Pop preia conducerea Allianz-Țiriac Pensii Private