Agentiile de recrutare cauta constructori si informaticieni
Data publicarii: 11-01-2007
Foarte multi jucatori fie ca sunt developerii de proiecte imobiliare, arhitectii, proiectantii, firmele de constructii, furnizori de materiale de constructii sau firme de project management fac acum angajari. Sunt cautati inginerii, proiectanti si constructori, arhitectii si managerii de proiect. Pentru acest din urma post sunt valorizate cunostintele de software specific domeniului de activitate, subliniaza Liviu Constantinescu, manager al diviziei de executive search din Hart Human Resource Consulting.
Cerere mare de manageri de resurse umane
Experienta in domeniu, mai ales lucrarile finalizate si studiile tehnice specifice, sunt si ele puncte de diferentiere a candidatilor. Specialisti in vanzari sunt cautati de producatorii si distribuitorii de materiale de constructii, pentru dezvoltarea
relatiei directe cu reselerii, firmele de constructii si developerii de real estate. In IT a continuat sa existe o cerere crescuta de specialisti. "Sunt cautati programatorii, cunoscatori de NET, SQL Server, SQL si limbaje de programare pentru dezvoltare de aplicatii web, dar si manageri de proiect, care au un rol deosebit de important in planificarea, urmarirea, coordonarea, controlul calitatii si gradului de realizare a etapelor proiectelor.
Specialistii si managerii de resurse umane sunt in continuare cautati de multe companii. Astazi este ultima zi pentru a aplica la pozitia de HR Manager deschisa de compania de recrutare britanica Orthus HR pentru candidatii europeni dispusi sa se mute in Romania. Potrivit anuntului publicat de portalul personneltoday.com, angajatorul este un retailer international care a achizitionat recent o afacere in tara. Salariul este de 40.000 de lire sterline la care se adauga beneficii.
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- TBI Bank urmează să fie achiziționată de Advent International
- Revolut a publicat raportul anual pentru 2024
- Încurajați de performanța în creștere a pieței hoteliere din București, investitorii vor construi circa 1.000 de camere de hotel noi până în 2027
- BT: Finantare pentru Simtel pentru finalizarea unui parc fotovoltaic in Giurgiu
- UNSICAR: Checklist de siguranță în vacanța de Paște
- Studiu EY România: Românii prioritizează calitatea și reducerile pentru Sărbătorile de Paște 2025
- #DreptulLaBanking: Protejează-ți datele financiare de Paște
- Studiu EY: Listările publice globale în T1 2025: între provocări și incertitudini
- Divizia de Property Management a Colliers preia administrarea cladirii de birouri Victoria Center
- Piața centrelor de date din România este în etapa gain momentum
- Salt Bank aniversează un an de la lansare cu un nou record: peste 500.000 de clienți
- Studiu EY: Companiile se vor confrunta cu schimbări majore ale politicilor fiscale și comerciale la nivel global
- Skanska a semnat vanzarea cladirii de birouri Equilibrium 1 catre fondul de investitii Gordiusz Private Equity
- EY-Parthenon a asistat acționarii Forza Rossa și British Motors în vânzarea dealerilor auto Ferrari și Aston Martin în România
- Colliers: Oferta redusă și creșterea chiriilor îngreunează accesul la spații moderne de birouri