Targul de Cariere Bucuresti va avea loc la sfarsitul lunii aprilie
Data publicarii: 02-04-2007 | HR/CariereIn mai putin de o luna, TCB - Targul de Cariere Bucuresti isi va deschide portile pentru vizitatori. Evenimentul va avea loc in perioada 27-28 aprilie 2007, in Piata Revolutiei din centrul Bucurestiului, iar o componenta puternica a acestuia se va adreseaza companiilor care urmaresc sa construiasca echipe dinamice de tineri profesionisti, se arata intr-un comunicat de presa remis BankNews.ro.
"Targul de Cariere Bucuresti nu este un targ de joburi, ci este o experienta noua si un concept inovativ pe care il aducem in Romania. Cuvintele cheie vizeaza comunicarea, interactiunea si atingerea obiectivelor", a declarat Mihai Manole, Project Manager TCB. "Datorita suprafetei expozitionale de peste 1.700 mp vom avea peste 120 de companii participante - va pot spune ca deja sunt 70 de confirmari, urmand ca in zilele urmatoare sa incheiem lista de angajatori. Cu toate ca vom aduce un numar mare de expozanti, nu ne-am propus ca TCB sa fie cel mai mare eveniment de cariera - ne-am propus sa fie cel mai bun si de aceea ne pregatim sa facem fata unui flux mare de vizitatori" a mai declarat Manole.
Despre eveniment
TCB - Targul de Cariere Bucuresti este un eveniment de cariera construit pentru nevoile de resurse umane si de branding de angajator ale companiilor de pe piata locala. Evenimentul va avea loc in zilele de 27-28 Aprilie, aceasta fiind perioada optima de recrutare si de organizare a unei actiuni de amploare de tip "employer branding".
Vizitatorii evenimentului vor avea parte de o serie de experiente precum discutia cu un consilier personal sau participarea la un program de training-uri, workshop-uri si prezentari de companii.
Redactia BankNews.ro
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- Allianz-Țiriac a acoperit costuri de aproape 16 milioane de lei pentru riscurile petrecute în vacanțe și deplasări în afara țării în primele șase luni din 2025
- Meta Estate Trust: Alexandru Bonea, actualul CEO își va încheia mandatul la finalul lunii octombrie 2025, de comun acord cu Consiliul de Administrație
- UniCredit Bank devine Participant la sistemul de tranzacționare al Bursei de Valori București
- C&W Echinox: Companiile au contractat birouri pentru peste 7.000 de noi angajați în S1 2025
- Studiu Deloitte: tarifele vamale au efecte semnificative asupra companiilor multinațional
- Studiu EY: Modelele de business din retail trebuie să se adapteze pentru a stimula creșterea
- Revolut devine partener de titlu al viitoarei Audi F1 Team
- De anul viitor taxele locale din România vor crește semnificativ
- Prețurile de transfer sub control: Strategii esențiale pentru companii în fața presiunilor fiscale
- Colliers: Piata birourilor din Bucuresti a coborat la minimele ultimilor 4 ani, pe plan regional
- Studiu EY: Listările globale au dat dovadă de reziliență în primul semestru din 2025 în pofida volatilității pieței
- Libra finanțează cu 119 mil. lei proiectul rezidențial Scala Sopor din Cluj
- Revolut Business lansează în România conturile de economii pentru companii, cu dobândă de până la 4% pe an
- Pluriva investeşte 250.000 de euro într-un asistent virtual AI, dedicat companiilor din România
- Ciprian Pop preia conducerea Allianz-Țiriac Pensii Private