Curs Valutar BNR valabil astazi 21.01.2020

 ValutaSimbol 20.01.2020 17.01.2020 16.01.2020 15.01.2020 14.01.2020
EuroEUR4.77884.77924.77954.77984.7794
Dolarul SUAUSD4.31054.29764.28314.29324.2928
Francul elvetianCHF4.44854.44854.44924.44454.4309
Lira sterlinaGBP5.59685.60745.59205.57905.5717
gramul de aurXAU216.2165215.0476214.1137214.2132213.2826
Dolarul australianAUD2.95872.96632.96392.95742.9600
Leva bulgareascaBGN2.44332.44352.44372.44382.4436
Dolarul canadianCAD3.29793.29543.28523.28273.2847
Coroana cehaCZK0.19030.19010.19030.19020.1896
Coroana danezaDKK0.63950.63960.63960.63960.6395
Lira egipteanaEGP0.27360.27150.27040.27090.2706
100 Forinti maghiari100HUF1.42001.42511.43171.44021.4342
100 Yeni japonezi100JPY3.91183.90233.89383.90683.9011
Leul moldovenescMDL0.24580.24540.24590.24700.2474
Coroana norvegianaNOK0.48360.48340.48310.48320.4824
Zlotul polonezPLN1.12611.12871.12831.13091.1319
Rubla rusescaRUB0.07000.07000.06940.06970.0700
Coroana suedezaSEK0.45270.45330.45250.45280.4537
Lira turceascaTRY0.73030.73170.72820.72840.7287
DSTXDR5.94445.93545.92075.92805.9266
Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG