Curs Valutar BNR valabil astazi 29.11.2021

 ValutaSimbol 26.11.2021 25.11.2021 24.11.2021 23.11.2021 22.11.2021
EuroEUR4.94914.94904.94914.94874.9491
Dolarul SUAUSD4.38694.40974.41274.39574.3863
Francul elvetianCHF4.73984.72534.71594.72004.7222
Lira sterlinaGBP5.84075.87525.89745.87775.8918
gramul de aurXAU255.1246253.9563253.7999253.8224259.3070
Dolarul australianAUD3.12893.16973.18433.17583.1832
Leva bulgareascaBGN2.53042.53042.53042.53022.5304
Dolarul canadianCAD3.43773.48173.47813.45183.4707
Coroana cehaCZK0.19290.19440.19410.19470.1945
Coroana danezaDKK0.66550.66550.66550.66550.6655
Lira egipteanaEGP0.27910.28070.28020.27980.2791
100 Forinti maghiari100HUF1.34441.34861.34551.33491.3421
100 Yeni japonezi100JPY3.84693.82313.83583.82733.8416
Leul moldovenescMDL0.24890.24910.24880.24830.2481
Coroana norvegianaNOK0.48510.49200.49450.49080.4914
Zlotul polonezPLN1.05341.06041.05901.04951.0498
Rubla rusescaRUB0.05810.05910.05920.05860.0591
Coroana suedezaSEK0.48280.48570.48550.48920.4888
Lira turceascaTRY0.36240.36750.35290.35730.3919
DSTXDR6.12776.14496.15046.13506.1321
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG