Curs Valutar BNR valabil astazi 28.09.2023

 ValutaSimbol 28.09.2023 27.09.2023 26.09.2023 25.09.2023 22.09.2023
EuroEUR4.97494.97434.96964.96774.9675
Dolarul SUAUSD4.72144.71124.68744.67174.6709
Francul elvetianCHF5.14715.13935.14005.13355.1538
Lira sterlinaGBP5.75975.72095.71485.71035.7134
gramul de aurXAU284.8747287.0737288.2732288.7148289.1272
Dolarul australianAUD3.01573.00333.00572.99963.0071
Leva bulgareascaBGN2.54362.54332.54092.53992.5398
Dolarul canadianCAD3.50093.48043.47563.46653.4698
Coroana cehaCZK0.20400.20340.20390.20360.2037
Coroana danezaDKK0.66730.66720.66640.66620.6663
Lira egipteanaEGP0.15280.15250.15150.15120.1512
100 Forinti maghiari100HUF1.26301.27771.27761.27401.2837
100 Yeni japonezi100JPY3.16403.15783.14923.14363.1507
Leul moldovenescMDL0.25970.25840.25670.25690.2571
Coroana norvegianaNOK0.44070.43650.43410.43420.4342
Zlotul polonezPLN1.07441.07771.07791.08231.0786
Rubla rusescaRUB0.04860.04880.04860.04850.0485
Coroana suedezaSEK0.42900.42800.42520.42270.4171
Lira turceascaTRY0.17170.17270.17200.17170.1720
DSTXDR6.19106.17876.15846.14476.1462
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG