Curs Valutar BNR valabil astazi 7.05.2021

 ValutaSimbol 07.05.2021 06.05.2021 05.05.2021 04.05.2021 02.05.2021
EuroEUR4.92624.92664.92544.92564.9247
Dolarul SUAUSD4.08004.08814.10354.10114.0621
Francul elvetianCHF4.49414.49614.48274.48254.4687
Lira sterlinaGBP5.67705.69155.70305.69375.6700
gramul de aurXAU238.7720235.7106234.7735235.2439231.9385
Dolarul australianAUD3.17083.16913.16903.16553.1610
Leva bulgareascaBGN2.51872.51892.51832.51842.5179
Dolarul canadianCAD3.34763.33863.34003.33003.3003
Coroana cehaCZK0.19130.19080.19040.19060.1905
Coroana danezaDKK0.66250.66250.66240.66240.6623
Lira egipteanaEGP0.26040.26090.26230.26180.2594
100 Forinti maghiari100HUF1.37381.37421.36921.36821.3649
100 Yeni japonezi100JPY3.73923.74593.75303.74943.7269
Leul moldovenescMDL0.22930.23060.23080.22950.2288
Coroana norvegianaNOK0.49110.49070.49310.49330.4954
Zlotul polonezPLN1.07561.07441.07711.08271.0769
Rubla rusescaRUB0.05500.05480.05490.05450.0547
Coroana suedezaSEK0.48540.48360.48290.48490.4866
Lira turceascaTRY0.49310.49090.49040.49310.4988
DSTXDR5.85775.86395.87675.87385.8405
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG