Curs Valutar BNR valabil astazi 21.04.2019

 ValutaSimbol 19.04.2019 18.04.2019 17.04.2019 16.04.2019 15.04.2019
EuroEUR4.76074.76194.76224.75994.7619
Dolarul SUAUSD4.23274.23224.21144.21684.2072
Francul elvetianCHF4.17614.18504.17614.19394.1990
Lira sterlinaGBP5.50535.50705.49155.51685.5102
gramul de aurXAU173.5601173.5480172.6517173.9977173.9897
Dolarul australianAUD3.02773.02963.03103.01253.0196
Leva bulgareascaBGN2.43412.43482.43482.43372.4348
Dolarul canadianCAD3.16613.16543.16103.15033.1556
Coroana cehaCZK0.18530.18540.18550.18560.1858
Coroana danezaDKK0.63760.63780.63790.63770.6380
Lira egipteanaEGP0.24610.24640.24390.24320.2432
100 Forinti maghiari100HUF1.48791.48681.49121.48881.4856
100 Yeni japonezi100JPY3.78343.78173.76033.76923.7586
Leul moldovenescMDL0.23620.23550.23630.23680.2385
Coroana norvegianaNOK0.49790.49580.49680.49590.4953
Zlotul polonezPLN1.11251.11251.11421.11381.1140
Rubla rusescaRUB0.06620.06610.06580.06560.0655
Coroana suedezaSEK0.45520.45420.45640.45500.4549
Lira turceascaTRY0.73130.72760.73280.72740.7267
DSTXDR5.87215.87215.85475.85925.8513
Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG