Curs Valutar BNR valabil astazi 14.12.2018

 ValutaSimbol 14.12.2018 13.12.2018 12.12.2018 11.12.2018 10.12.2018
EuroEUR4.65404.64854.66054.65284.6495
Dolarul SUAUSD4.11974.08614.11204.08734.0769
Francul elvetianCHF4.13414.11904.13684.13734.1190
Lira sterlinaGBP5.18675.17225.15805.15495.1788
gramul de aurXAU164.1137163.1769164.5916163.9719163.4400
Dolarul australianAUD2.95302.95552.96522.94522.9421
Leva bulgareascaBGN2.37962.37682.38292.37902.3773
Dolarul canadianCAD3.07703.05973.07433.04993.0614
Coroana cehaCZK0.18040.17990.18010.18000.1799
Coroana danezaDKK0.62340.62270.62430.62330.6229
Lira egipteanaEGP0.22940.22760.22960.22800.2271
100 Forinti maghiari100HUF1.43761.43831.44031.43871.4384
100 Yeni japonezi100JPY3.62883.60103.62503.61263.6184
Leul moldovenescMDL0.23690.23790.23750.23680.2375
Coroana norvegianaNOK0.47800.47790.47900.47970.4803
Zlotul polonezPLN1.08251.08271.08351.08271.0834
Rubla rusescaRUB0.06200.06160.06190.06160.0614
Coroana suedezaSEK0.45270.45050.44950.45180.4502
Lira turceascaTRY0.76010.76290.76460.76250.7709
DSTXDR5.68475.65495.67955.65545.6485
Ultimele stiri pe BankNews.ro:

Banknews.ro foloseşte fişiere de tip cookie pentru a personaliza și îmbunătăți experiența ta pe site-ul nostru. Te informăm că ne-am actualizat politicile cu cele mai recente modificări propuse de Regulamentul (UE) 2016/679 privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a acestor date. Înainte de a continua navigarea pe site-ul nostru te rugăm să aloci timpul necesar pentru a citi și înțelege conținutul Politicii de Cookie.

AM ÎNTELES

Prin continuarea navigării pe site-ul nostru confirmi acceptarea utilizării fişierelor de tip cookie conform Politicii de Cookie. Nu uita totuși că poți modifica în orice moment setările acestor fişiere cookie urmând instrucțiunile din Politica de Cookie.

Politica de Confidențialitate | Politica de Cookie