Curs Valutar BNR valabil astazi 22.09.2020

 ValutaSimbol 22.09.2020 21.09.2020 18.09.2020 17.09.2020 16.09.2020
EuroEUR4.85904.85834.85824.85954.8586
Dolarul SUAUSD4.14044.12244.09724.11984.0908
Francul elvetianCHF4.51834.50574.51324.52284.5156
Lira sterlinaGBP5.29105.29375.32205.34455.2943
gramul de aurXAU253.3349255.7976257.4245257.1520258.2908
Dolarul australianAUD2.98542.99612.99443.00643.0000
Leva bulgareascaBGN2.48432.48402.48392.48462.4841
Dolarul canadianCAD3.11013.11733.11263.11963.1080
Coroana cehaCZK0.17930.18060.18210.18160.1816
Coroana danezaDKK0.65290.65290.65300.65320.6531
Lira egipteanaEGP0.26230.26280.26000.26220.2597
100 Forinti maghiari100HUF1.34191.33851.34901.34691.3551
100 Yeni japonezi100JPY3.96043.95883.92613.93343.8877
Leul moldovenescMDL0.24740.24670.24760.24620.2456
Coroana norvegianaNOK0.44360.44790.45260.45470.4557
Zlotul polonezPLN1.07811.08441.09121.09041.0919
Rubla rusescaRUB0.05450.05400.05460.05490.0547
Coroana suedezaSEK0.46700.46700.46670.46690.4666
Lira turceascaTRY0.54130.54220.54120.54630.5464
DSTXDR5.83795.82505.80685.82555.7955
Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG