Curs Valutar BNR valabil astazi 20.09.2021

 ValutaSimbol 20.09.2021 17.09.2021 16.09.2021 15.09.2021 14.09.2021
EuroEUR4.94814.94734.94824.94814.9475
Dolarul SUAUSD4.22754.19994.20414.18434.1877
Francul elvetianCHF4.53414.53094.54944.56194.5425
Lira sterlinaGBP5.77615.78805.80915.78795.8045
gramul de aurXAU239.0731238.6026240.3689242.4488240.6689
Dolarul australianAUD3.05713.06933.07533.06843.0705
Leva bulgareascaBGN2.52992.52952.52992.52992.5296
Dolarul canadianCAD3.29253.31773.32623.30263.3093
Coroana cehaCZK0.19450.19550.19570.19540.1948
Coroana danezaDKK0.66540.66530.66540.66540.6653
Lira egipteanaEGP0.26930.26730.26760.26660.2660
100 Forinti maghiari100HUF1.40001.40851.41671.41731.4139
100 Yeni japonezi100JPY3.85623.81973.84193.82743.8053
Leul moldovenescMDL0.23820.23820.23690.23760.2393
Coroana norvegianaNOK0.48190.48830.48870.48840.4861
Zlotul polonezPLN1.07571.08021.08231.08731.0869
Rubla rusescaRUB0.05760.05780.05800.05760.0574
Coroana suedezaSEK0.48370.48720.48710.48770.4878
Lira turceascaTRY0.48760.48860.49640.49610.4952
DSTXDR5.99665.97365.98245.96555.9654
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG