Curs Valutar BNR valabil astazi 5.12.2019

 ValutaSimbol 05.12.2019 04.12.2019 03.12.2019 02.12.2019 29.11.2019
EuroEUR4.77644.77444.77624.77774.7781
Dolarul SUAUSD4.30674.31174.31434.33784.3425
Francul elvetianCHF4.35624.36204.35844.34004.3443
Lira sterlinaGBP5.65495.62365.59705.59655.5999
gramul de aurXAU204.0945204.8011203.9954203.0518203.3507
Dolarul australianAUD2.94172.94422.95202.94462.9428
Leva bulgareascaBGN2.44212.44112.44212.44282.4430
Dolarul canadianCAD3.26803.24623.24303.26593.2672
Coroana cehaCZK0.18710.18710.18700.18720.1871
Coroana danezaDKK0.63930.63900.63920.63950.6395
Lira egipteanaEGP0.26720.26760.26770.26850.2694
100 Forinti maghiari100HUF1.44371.44161.43821.43471.4308
100 Yeni japonezi100JPY3.95253.96733.96373.95623.9637
Leul moldovenescMDL0.24650.24630.24780.24840.2489
Coroana norvegianaNOK0.47060.46870.47020.47170.4727
Zlotul polonezPLN1.11671.11591.11301.11011.1049
Rubla rusescaRUB0.06750.06740.06720.06750.0677
Coroana suedezaSEK0.45360.45200.45250.45380.4550
Lira turceascaTRY0.74630.75070.75170.75470.7547
DSTXDR5.93465.93555.93485.95305.9595
Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG