Curs Valutar BNR valabil astazi 10.04.2020

 ValutaSimbol 09.04.2020 08.04.2020 07.04.2020 06.04.2020 03.04.2020
EuroEUR4.82784.83384.83144.82804.8286
Dolarul SUAUSD4.43554.44774.44454.46714.4674
Francul elvetianCHF4.57464.57964.56634.56964.5775
Lira sterlinaGBP5.51155.48335.45955.49265.4858
gramul de aurXAU237.0045236.2803236.0954234.7566231.4961
Dolarul australianAUD2.76312.73552.74272.71112.6811
Leva bulgareascaBGN2.46842.47152.47022.46852.4689
Dolarul canadianCAD3.15853.17213.16823.16713.1524
Coroana cehaCZK0.17940.17760.17750.17510.1753
Coroana danezaDKK0.64670.64770.64710.64640.6464
Lira egipteanaEGP0.28160.28240.28220.28380.2836
100 Forinti maghiari100HUF1.36211.34951.34001.33351.3246
100 Yeni japonezi100JPY4.07584.08744.07444.08944.1201
Leul moldovenescMDL0.23980.23930.24000.24100.2400
Coroana norvegianaNOK0.43460.43150.43390.42620.4296
Zlotul polonezPLN1.06161.06731.06481.06111.0542
Rubla rusescaRUB0.05980.05870.05890.05850.0582
Coroana suedezaSEK0.44210.44100.44330.44010.4404
Lira turceascaTRY0.65950.65380.65730.66100.6661
DSTXDR6.04856.05826.05216.06886.0717
Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG