Curs Valutar BNR valabil astazi 22.08.2019

 ValutaSimbol 21.08.2019 20.08.2019 19.08.2019 16.08.2019 14.08.2019
EuroEUR4.72744.73054.72844.72744.7216
Dolarul SUAUSD4.26014.26824.25754.26564.2238
Francul elvetianCHF4.34604.35934.34944.35064.3355
Lira sterlinaGBP5.16835.16545.16095.18305.1033
gramul de aurXAU205.3780206.3020205.1029207.0308203.8174
Dolarul australianAUD2.89202.89192.88362.89092.8561
Leva bulgareascaBGN2.41712.41862.41762.41712.4141
Dolarul canadianCAD3.20223.20293.21123.20833.1887
Coroana cehaCZK0.18330.18340.18350.18360.1826
Coroana danezaDKK0.63400.63450.63400.63380.6327
Lira egipteanaEGP0.25630.25680.25650.25730.2544
100 Forinti maghiari100HUF1.44441.44571.45341.45661.4588
100 Yeni japonezi100JPY4.00034.01423.99534.00763.9702
Leul moldovenescMDL0.24070.24180.24320.24220.2405
Coroana norvegianaNOK0.47560.47470.47300.47440.4744
Zlotul polonezPLN1.08631.08371.08521.08971.0843
Rubla rusescaRUB0.06450.06390.06370.06470.0647
Coroana suedezaSEK0.44120.43940.44000.44090.4413
Lira turceascaTRY0.74490.74620.76170.76940.7563
DSTXDR5.84345.85225.84225.85175.8098
Folosim cookies pentru functionarea corecta a site-ului, masurarea traficului si functionalitati care ne permit sa iti prezentam un continut particularizat preferintelor tale. Pentru retragerea acordului pentru cookies, te rugam sa consulti Politica de Cookie. De asemenea, te invitam sa parcurgi Politica noastra de Confidentialitate, ce a devenit aplicabila incepand cu luna mai 2018.
DA, ÎNTELEG