ANAT a lansat programul Zile gratuite de vacanta
Data publicarii: 14-05-2010 | TurismAsociatia Nationala a Agentiilor de Turism (ANAT) a lansat "Zile gratuite de vacanta" in parteneriat cu hotelierii din Romania, program destinat turistilor care doresc sa-si petreaca concediul in Romania.
Programul include oferte speciale, prin acordarea unui numar de zile gratuite de vacanta, dupa modelul "platesti 5 nopti si stai 6 sau chiar 7".
Mai exact, cei care cumpara o vacanta in Romania, pentru perioada 15 iunie - 15 iulie 2010 si 15 august - 31 august 2010, pot primi pentru pretul platit una sau doua nopti gratuite de cazare.
"Zile gratuite de vacanta" face parte din proiectul "Vacanta in tara mea. 2010 - Anul ofertelor speciale", proiect care reuneste mai multe campanii promotionale, dintre care "Inscrieri timpurii", "Mini- preturi de vacanta", "Supliment la masa", "Vacante speciale de evenimente".
Toate ofertele si programele speciale sunt disponibile, exclusiv prin agentiile de turism membre ANAT, nu direct prin intermediul hotelurilor.
Presedintele Asociatiei Nationale a Agentiilor de Turism, Corina Martin, declara pentru NewsIn, la sfarsitul lunii februarie, ca ANAT, patronatele din turism si Ministerul Dezvoltarii Regionale si Turismului (MDRT) vor lansa in acest an Programul "Zile gratuite de vacanta", cu scopul de a convinge turistii romani sa-si petreaca concediile in tara.
NewsIn
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- Sondaj Cargus: 63% dintre romani aleg magazine online locale, indiferent de generatie, pentru livrarea mai rapida si returul mai facil
- Opinie Deloitte: Frana brusca pe cheltuielile publice – cu ce conditii vine „pasuirea” de la Comisia Europeana?
- EY Romania: 58% dintre investitori preconizează că atractivitatea României se va ameliora în următorii trei ani
- Studiu Deloitte: 2/3 dintre angajatorii din Romania considera foarte important echilibrul dintre agilitatea necesara dezvoltarii afacerii si stabilitatea de care au nevoie angajatii
- Studiu Deloitte: cantitatea de materii reciclate intrate in economiile lumii creste usor, dar indicele global de circularitate scade, pe fondul consumului galopant de resurse si materii prime virgine
- DAN AIR a efectuat primul zbor comercial pe ruta București - Damasc
- Virgil Șoncutean primește al patrulea mandat la conducerea Allianz-Țiriac Asigurări
- EY Romania: Tehnologia cloud reprezinta cea mai avansata si raspandita solutie emergenta in companiile din Romania
- OLX Group anunta vanzarea companiei KIWI Finance catre Partners Financial Services
- Schneider Electric o numește pe Esther Finidori în funcția de Chief Sustainability Officer
- 3 din 5 tineri nu au cumpărat până acum o asigurare 100% digitală. Generația Z vrea procese digitale rapide și produse simple, la costuri mici, pentru a cumpăra online
- Copiii intră în vacanță, hackerii nu - Sfaturi ARB pentru siguranța online în familie
- Studiu EY: Trei din patru departamente juridice își perfecționează strategiile de tehnologie și date, dar numai 25% prioritizează GenAI
- Alegerile prezidențiale aduc calm pe piețele financiare: leul rămâne stabil, investitorii mizează pe continuitate
- Studiu EY: Consumatorii caută forme de divertisment locale și live în contextul incertitudinii globale, însă tehnologia rămâne un element esențial