Euro la 4,35 si dolarul la 3,4
Data publicarii: 09-01-2012 | Finante-Banci
Euro creste azi pana la 4,3532 ron/ euro, un plus de 0,23% fara de cursul de vineri (4,3434 ron/ euro), o diferenta de 0,0098 lei.
BNR a afisat astazi un curs valutar in crestere si pentru dolar, de 3,4096, in urcare cu +0,41% Un dolar american a fost cotat vineri la 3,3958 ron/ dolar.
Francul elvetian este cotat astazi la 3,5811 ron, fata de 3,5656 vineri.
Gramul de aur creste si el, fiind cotat la 177,2626, fata de 176,7626 ieri.
Vedeti si cotatiile principalelor valute la casele de schimb ale bancilor aceesand pagina de CURS VALUTAR BANCI
Vedeti integral Cursul valutar BNR
Tag-uri:
Ultimele stiri pe BankNews.ro:
- Deloitte Romania a asistat ROCA Investments in preluarea pachetului de 20% din actiunile Grupului Adrem
- Allianz-Țiriac a acoperit costuri de aproape 16 milioane de lei pentru riscurile petrecute în vacanțe și deplasări în afara țării în primele șase luni din 2025
- Meta Estate Trust: Alexandru Bonea, actualul CEO își va încheia mandatul la finalul lunii octombrie 2025, de comun acord cu Consiliul de Administrație
- UniCredit Bank devine Participant la sistemul de tranzacționare al Bursei de Valori București
- C&W Echinox: Companiile au contractat birouri pentru peste 7.000 de noi angajați în S1 2025
- Studiu Deloitte: tarifele vamale au efecte semnificative asupra companiilor multinațional
- Studiu EY: Modelele de business din retail trebuie să se adapteze pentru a stimula creșterea
- Revolut devine partener de titlu al viitoarei Audi F1 Team
- De anul viitor taxele locale din România vor crește semnificativ
- Prețurile de transfer sub control: Strategii esențiale pentru companii în fața presiunilor fiscale
- Colliers: Piata birourilor din Bucuresti a coborat la minimele ultimilor 4 ani, pe plan regional
- Studiu EY: Listările globale au dat dovadă de reziliență în primul semestru din 2025 în pofida volatilității pieței
- Libra finanțează cu 119 mil. lei proiectul rezidențial Scala Sopor din Cluj
- Revolut Business lansează în România conturile de economii pentru companii, cu dobândă de până la 4% pe an
- Pluriva investeşte 250.000 de euro într-un asistent virtual AI, dedicat companiilor din România